Umowa kupna sprzedaży koparko ładowarki wzór PDF DOC

17 

W zależności od prędkości, jaką rozwija koparko ładowarka, maszyna ta może podlegać obowiązkowi rejestracji lub nie. Zawsze jednak jej sprzedaż i nabycie warto udokumentować za pomocą odpowiedniej umowy.

Pisemna umowa kupna sprzedaży koparko ładowarki będzie wymagana w wydziale komunikacji. Zabezpieczy również interes obu stron transakcji i będzie stanowiła podstawę ewentualnych roszczeń reklamacyjnych. 

Do przygotowania stosownego dokumentu można wykorzystać gotowy wzór umowy kupna sprzedaży koparko ładowarki, który uwzględnia między innymi dane kupującego, dane sprzedającego, opis przedmiotu umowy, a także ustaloną cenę, termin i sposób płatności. Ważną częścią dokumentu jest też opis wad/usterek maszyny i oświadczenie kupującego o zapoznaniu się z jej stanem technicznym. 

Pisemna umowa kupna sprzedaży koparko ładowarki powinna zostać przygotowana w dwóch identycznie brzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron. Należy także dopilnować, aby i kupujący, i sprzedający podpisali się na obu kopiach umowy.

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży koparko ładowarki pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Czy umowa kupna sprzedaży koparko ładowarki jest obowiązkowa? Umowa kupna sprzedaży pojazdu czy maszyny jest niezbędna celem dokonania jej rejestracji.

Nie wszystkie koparko ładowarki będą jednak objęte takim obowiązkiem – dotyczy on maszyn poruszających się z prędkością ponad 25 km na godzinę.

Niemniej jednak każdą transakcję kupna sprzedaży takiego urządzenia warto udokumentować za pomocą umowy w formie pisemnej, choćby na wypadek konieczności zgłoszenia ewentualnej reklamacji z tytułu rękojmi. 

Umowa kupna sprzedaży koparko ładowarki pełni rolę dowodową i ma za zadanie zabezpieczać interesy obu stron. Należy ująć w niej dane kupującego i dane sprzedającego oraz opis przedmiotu umowy wraz z ceną sprzedaży.

Zawierając umowę, sprzedający oświadcza, że jest jedynym właścicielem koparko ładowarki. Kupujący może zaś podpisać się pod oświadczeniem, iż zapoznał się z jej stanem technicznym i nie zgłasza do niego zastrzeżeń.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży koparko ładowarki wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-koparko-ladowarki-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży koparko ładowarki wzór PDF DOC
17