Umowa kupna sprzedaży crossa wzór PDF DOC

17 

Crossy nie zawsze są rejestrowane, ale zawsze warto udokumentować ich sprzedaż/nabycie za pomocą odpowiedniej umowy. Umowa kupna sprzedaży crossa zabezpiecza interes obu stron transakcji. Stanowi także podstawę ewentualnych roszczeń reklamacyjnych z tytułu rękojmi. 

Do przygotowania dokumentu potwierdzającego taką transakcję można wykorzystać gotowy wzór umowy kupna sprzedaży crossa, który uwzględnia między innymi dane kupującego, dane sprzedającego, dane przedmiotu umowy, cenę zbycia, a także formę i termin płatności. Korzystnie jest zawrzeć w umowie także opis stanu technicznego pojazdu, czyli wszelkie wady, o których wie sprzedający. 

Pisemna umowa kupna sprzedaży crossa będzie niezbędna, jeśli jego właściciel zechce zarejestrować pojazd i wykupić na niego polisę OC. Wtedy będzie miał prawo legalnie poruszać się takim pojazdem po drogach publicznych – oczywiście, po dokonaniu w nim odpowiednich przeróbek technicznych związanych między innymi z montażem tablicy rejestracyjnej.

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży crossa pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak napisać umowę kupna sprzedaży crossa? Motocykl crossowy nie może zostać zarejestrowany, ponieważ nie posiada homologacji. Jest on przeznaczony do jazdy po specjalnych torach, a nie do jazdy po drogach publicznych.

Niemniej jednak transakcję kupna sprzedaży takiego pojazdu należy odpowiednio udokumentować. Umowa w formie pisemnej pełni bowiem istotną rolę dowodową i ma za zadanie zabezpieczać interes stron na wypadek ewentualnych sporów w przyszłości. 

Umowa kupna sprzedaży crossa powinna zawierać dane stron, dane przedmiotu umowy oraz cenę sprzedaży. Z reguły ujmuje się w niej również termin i formę płatności oraz sposób i termin przekazania zakupionego pojazdu nabywcy.

W umowie powinno pojawić się oświadczenie dotyczące stanu prawnego motocykla, ewentualnie również oświadczenie kupującego o zapoznaniu się z jego stanem technicznym. Warto pamiętać, że umowa jest podstawą ewentualnej reklamacji z tytułu rękojmi.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży crossa wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-crossa-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży crossa wzór PDF DOC
17