17 zł
Crossy nie zawsze są rejestrowane, ale zawsze warto udokumentować ich sprzedaż/nabycie za pomocą odpowiedniej umowy. Umowa kupna sprzedaży crossa zabezpiecza interes obu stron transakcji. Stanowi także podstawę ewentualnych roszczeń reklamacyjnych z tytułu rękojmi.
Do przygotowania dokumentu potwierdzającego taką transakcję można wykorzystać gotowy wzór umowy kupna sprzedaży crossa, który uwzględnia między innymi dane kupującego, dane sprzedającego, dane przedmiotu umowy, cenę zbycia, a także formę i termin płatności. Korzystnie jest zawrzeć w umowie także opis stanu technicznego pojazdu, czyli wszelkie wady, o których wie sprzedający.
Pisemna umowa kupna sprzedaży crossa będzie niezbędna, jeśli jego właściciel zechce zarejestrować pojazd i wykupić na niego polisę OC. Wtedy będzie miał prawo legalnie poruszać się takim pojazdem po drogach publicznych – oczywiście, po dokonaniu w nim odpowiednich przeróbek technicznych związanych między innymi z montażem tablicy rejestracyjnej.
Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży crossa pobierzesz poniżej:
Jak napisać umowę kupna sprzedaży crossa? Motocykl crossowy nie może zostać zarejestrowany, ponieważ nie posiada homologacji. Jest on przeznaczony do jazdy po specjalnych torach, a nie do jazdy po drogach publicznych.
Niemniej jednak transakcję kupna sprzedaży takiego pojazdu należy odpowiednio udokumentować. Umowa w formie pisemnej pełni bowiem istotną rolę dowodową i ma za zadanie zabezpieczać interes stron na wypadek ewentualnych sporów w przyszłości.
Umowa kupna sprzedaży crossa powinna zawierać dane stron, dane przedmiotu umowy oraz cenę sprzedaży. Z reguły ujmuje się w niej również termin i formę płatności oraz sposób i termin przekazania zakupionego pojazdu nabywcy.
W umowie powinno pojawić się oświadczenie dotyczące stanu prawnego motocykla, ewentualnie również oświadczenie kupującego o zapoznaniu się z jego stanem technicznym. Warto pamiętać, że umowa jest podstawą ewentualnej reklamacji z tytułu rękojmi.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.