Umorzenie opłaty za holowanie pojazdu – wzór

17 

Opłata za holowanie pojazdu z każdym dniem rośnie, ponieważ dolicza się do niej także opłatę za przechowywanie samochodu. Na szczęście, właściciel odholowanego pojazdu ma prawo odwołać się od opłaty za holowanie i doprowadzić do jej umorzenia. Jak przygotować odpowiednie pismo w tej sprawie?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – przykładowy wzór pisma o umorzenie opłaty za holowanie pojazdu – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak napisać wniosek o umorzenie opłaty za holowanie pojazdu?

Kierowca może dążyć do umorzenia naliczonej opłaty za holowanie pojazdu na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na podważeniu zasadności usunięcia auta z drogi, czyli na wykazaniu, że auto było zaparkowane prawidłowo lub znajdowało się na terenie prywatnym.

Drugi z nich polega na wyjaśnieniu, dlaczego kierowca zaparkował nieprawidłowo, ze wskazaniem na wyjątkowe, losowe okoliczności, takie jak przewiezienie do szpitala osoby, której stan zagrażał życiu. Jeśli odwołanie zostanie odpowiednio uzasadnione, właściciel pojazdu może liczyć na umorzenie opłaty za holowanie.

Do przygotowania pisma w takiej sprawie warto użyć więc gotowego wzoru wniosku o umorzenie opłaty za holowanie pojazdu, który wystarczy wypełnić odpowiednimi danymi oraz własnym uzasadnieniem.

Jak uzasadnić prośbę o umorzenie opłaty za holowanie pojazdu?

Jak zostało wspomniane, przykładowe pismo z prośbą o umorzenie opłaty za holowanie pojazdu może zostać uzasadnione na dwa sposoby: poprzez wykazanie, że decyzja o odholowaniu auta była nieuzasadniona lub przez wyjaśnienie, dlaczego kierowca musiał pozostawić auto w niedozwolonym miejscu.

Należy widzieć, że policja lub straż miejska mogą podjąć decyzję o odholowaniu pojazdu, gdy ten blokuje ruch i stwarza tym samym zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W pozostałych przypadkach karą za nieprawidłowe parkowanie powinna być blokada na koło, czy też zwykła kara mandatu. Jeśli więc kierowca uważa, że decyzja podjęta przez służby była niewłaściwa, powinien przedstawić odpowiednie argumenty i dowody na ich poparcie. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umorzenie opłaty za holowanie pojazdu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umorzenie-oplaty-za-holowanie-pojazdu-wzor
Umorzenie opłaty za holowanie pojazdu - wzór
17