Odwołanie od opłaty za holowanie – wzór

17 

Umorzenie opłaty za holowanie auta jest możliwe, jeśli kierowca odwoła się od opłaty i udowodni, że pojazd był zaparkowany prawidłowo lub że znajdował się na terenie prywatnym. W takim przypadku samochód powinien zostać wydany właścicielowi bez żadnych dodatkowych kosztów. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór odwołania od opłaty za holowanie z przykładowym uzasadnieniem – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jak napisać odwołanie od opłaty za holowanie?

Przykładowe odwołanie od opłaty za holowanie musi podważać zasadność usunięcia samochodu z drogi. Oznacza to, że wypełniając wzór odwołania od opłaty za holowanie, kierowca musi udowodnić, że samochód był zaparkowany w odpowiednim miejscu, zgodnie z przepisami, ewentualnie, że znajdował się na terenie prywatnym.

Odpowiednio uzasadnione odwołanie może prowadzić do wydania decyzji o odstąpieniu od egzekwowania opłaty. Warto pamiętać, że innym rozwiązaniem jest umorzenie opłaty za holowanie pojazdu poprzez zastrzeżenie dotyczące należności finansowej.

W przypadku zdarzenia losowego lub wyjątkowych okoliczności właściciel pojazdu może ubiegać się o obniżenie kosztów lub o odstąpienie od ich ściągania. Będzie to uzasadnione na przykład wtedy, kiedy kierowca przebywał w szpitalu lub źle zaparkował, bo przywiózł do szpitala osobę w stanie zagrażającym życiu. 

Jak uzasadnić odwołanie od opłaty za holowanie?

Wypełniając pismo w sprawie odwołania od opłaty za holowanie, kierowcy miewają problem z rzeczowym uzasadnieniem swojego odwołania. Warto pamiętać więc, że policja i straż miejska nie mają prawa odholowywać każdego źle zaparkowanego samochodu.

Jest to uzasadnione jedynie w przypadku, kiedy auto hamuje ruch i stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa. W innych wypadkach rozwiązaniem problemu powinno być: wezwanie do zgłoszenia się na komisariat, założenie blokady na koło, nałożenie kary mandatu.

Zadaniem kierowcy odwołującego się od opłaty za holowanie jest więc udowodnienie, że odholowanie auta było decyzją bezpodstawną. Poza argumentami, które mają przemawiać za takim faktem, swoje stanowisko odwołujący się powinien poprzeć także odpowiednią dokumentacją. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odwołanie od opłaty za holowanie – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odwolanie-od-oplaty-za-holowanie-wzor
Odwołanie od opłaty za holowanie - wzór
17