Uchwała o powołaniu członka zarządu – wzór

17 

Zarząd wspólnoty mieszkaniowej może być powołany na czas określony lub bezterminowo. Do powołania członka zarządu stosuje się uchwałę, podejmowaną większością głosów na zebraniu lub w innym trybie, np. w trybie obiegowym. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór uchwały o powołaniu członka zarządu – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: , ,
Opis
Opinie (0)

Jak powołać nowego członka zarządu?

Powołanie nowego członka zarządu odbywa się w drodze uchwały. Wspólnota mieszkaniowa może mieć nieograniczoną liczbę członków zarządu. Oznacza to, że nie trzeba odwoływać jednego z członków zarządu, aby móc powołać kolejnego.

Z drugiej strony, uchwała o powołaniu członka zarządu może być jednocześnie uchwałą odwołującą innego członka zarządu. Głosowanie nad uchwałami odbywa się na zebraniu członków wspólnoty, w trybie indywidualnego zbierania głosów lub w trybie mieszanym.

Wykorzystując wzór uchwały o powołaniu członka zarządu należy określić, w jakim trybie przeprowadzono głosowanie nad uchwałą.

Jak wygląda uchwała o powołaniu członka zarządu?

Przykładowy druk uchwały o powołaniu członka zarządu uwzględnia między innymi:

  • datę podjęcia uchwały,
  • numer uchwały,
  • dane wspólnoty,
  • dane nowego członka zarządu,
  • termin wprowadzenia uchwały w życie,
  • podstawę prawną,
  • wyniki głosowania (ilość głosów za, przeciw, wstrzymało się). 

Przykładowa uchwała o powołaniu członka zarządu powinna wskazywać na art. 20 ustawy o własności lokali, w brzmieniu:

“Jeżeli liczba lokali wyodrębnionych i lokali niewyodrębnionych jest większa niż trzy, właściciele lokali są obowiązani podjąć uchwałę o wyborze jednoosobowego lub kilkuosobowego zarządu. Członkiem zarządu może być wyłącznie osoba fizyczna.”

Podobne zasady obowiązują w przypadku odwołania jednego z członków zarządu wspólnoty lub całego zarządu. Zgodnie z przepisami: “Zarząd lub poszczególni jego członkowie mogą być w każdej chwili na mocy uchwały właścicieli lokali zawieszeni w czynnościach lub odwołani.”

Co więcej, odwołanie członka zarządu nie wymaga uzasadnienia, ani wystąpienia żadnych szczególnych okoliczności. Wystarczy, że uchwałę popiera większość właścicieli, a dokładniej właściciele posiadający większość udziałów w nieruchomości. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Uchwała o powołaniu członka zarządu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

uchwala-o-powolaniu-czlonka-zarzadu-wzor
Uchwała o powołaniu członka zarządu - wzór
17