Rezygnacja z ZNP – wzór

17 

Przynależność do Związku Nauczycielstwa Polskiego jest dobrowolna, a to oznacza, że można w dowolnym momencie z niej zrezygnować. Rezygnacja z ZNP powinna przyjmować formę pisemnego oświadczenia. Nie wymaga się jednak, aby zawierała ona uzasadnienie, czyli przyczyny rezygnacji.

Pismo w sprawie rezygnacji z ZNP można złożyć w dowolnym czasie. Aby rezygnacja była skuteczna, oświadczenie należy skierować do właściwej Rady Zakładowej, pamiętając, o ujęciu w nim niezbędnych danych formalnych.

Najprostszym sposobem na złożenie rezygnacji jest wypełnienie gotowego druku, jakim jest wzór rezygnacji z ZNP. Dokument uwzględnia oznaczenie danych osobowych nauczyciela oraz umowy zawartej z ZNP. W rezygnacji wskazuje się również termin zakończenia współpracy ze związkiem – w formacie rok i miesiąc.

Za rezygnację z ZNP nauczyciel nie powinien zostać obciążony żadnymi karami. Ze związku może też wypisać się każda należąca do niego osoba, czyli również pracownicy administracji szkolnej czy też nauczyciele emerytowani.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja z ZNP – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezygnacja-z-znp-wzor
Rezygnacja z ZNP - wzór
17