Reklamacja drzwi zewnętrznych – wzór

17 

Reklamacja drzwi zewnętrznych może zostać wniesiona na podstawie rękojmi (dwa lata) lub gwarancji (różna w zależności od producenta). Reklamację należy zgłaszać w tym samym salonie, w którym drzwi zostały zakupione. Pismo można przesłać mailem lub listem poleconym, a także zanieść osobiście, uzyskując przy tym potwierdzenie odbioru dokumentu. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – przykładowy wzór reklamacji drzwi zewnętrznych – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jak napisać reklamację drzwi zewnętrznych?

Zgłoszenie reklamacji na drzwi zewnętrzne nie wymaga wypełniania żadnego narzuconego z góry formularza. Pismo można przygotować samodzielnie lub w oparciu o wzór przykładowej reklamacji drzwi zewnętrznych.

Dokument powinien zawierać między innymi dane osobowe klienta, informacje na temat zakupu (numer faktury, umowy), opis sprawy oraz żądania klienta. Należy pamiętać, że przykładowa reklamacja drzwi zewnętrznych pozwala konsumentowi domagać się:

  • wymiany produktu na nowy,
  • naprawy produktu,
  • zwrotu części lub całości poniesionych kosztów – odstąpienia od umowy. 

O czym warto pamiętać przy zgłaszaniu reklamacji drzwi zewnętrznych?

Druk przykładowej reklamacji drzwi zewnętrznych musi zawierać opis wykrytej wady przedmiotu, na przykład odbarwienia, skrzywienie, wypaczenie, skrzypienie, itd. Przedsiębiorca ma obowiązek ustosunkować się do takiej reklamacji w ciągu 14 dni.

Nie zawsze wyrazi jednak zgodę na naprawę lub wymianę produktu. Wiele zależy bowiem od tego, czy klient spełnił warunki gwarancji, które mogą dotyczyć:

  • prawidłowego, profesjonalnego montażu,
  • odpowiedniego zabezpieczenia drzwi (przed deszczem, promieniowaniem słonecznym),
  • odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji,
  • realizacji cyklicznych przeglądów. 

Warto pamiętać również, że w pierwszym piśmie w sprawie reklamacji drzwi zewnętrznych konsument nie powinien domagać się zwrotu zapłaconej ceny, czyli odstąpienia od umowy.

Rozwiązanie to może być stosowane po wyczerpaniu innych sposobów rozpatrzenia reklamacji, np. gdy wymiana drzwi na nowe jest niemożliwa, ponieważ firma nie dysponuje już takim egzemplarzem produktu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Reklamacja drzwi zewnętrznych – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

reklamacja-drzwi-zewnetrznych-wzor
Reklamacja drzwi zewnętrznych - wzór
17