Reklamacja dachówki – wzór pisma

17 

Reklamacja dachówki odbywa się na takich samych zasadach, jak reklamacja każdego innego towaru. Klient ma prawo skorzystać z ochrony, jaką daje mu rękojmia, a także z dodatkowej gwarancji producenta, która może obejmować okres nawet kilkudziesięciu lat. Jak przygotować pismo w sprawie reklamacji dachówki?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór reklamacji dachówki – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Czego może dotyczyć reklamacja dachówki?

Nie każdą wadę dachówki można zgłosić w ramach reklamacji. Zgłoszeniu nie będą podlegały między innymi uszkodzenia mechaniczne spowodowane przez dekarza, a także różnice kolorystyczne w przypadku dachówki naturalnej, niepokrytej żadną powłoką.

Reklamację można zgłosić między innymi wtedy, gdy:

  • kolor dachówki zmieni się po pierwszym deszczu,
  • dachówka popęka w okresie zimowym, choć posiada gwarancję mrozoodporności,
  • dachówka będzie uszkodzona już na paletach. 

Co ważne, przy reklamacji dachówki kluczowe jest podejmowanie niezwłocznych działań. Jeśli klient nie zgłosi faktu, iż dachówki były uszkodzone jeszcze na palecie, trudno będzie mu udowodnić, że sam nie doprowadził do ich popękania/uszczerbienia. 

Jak przygotować pismo w sprawie reklamacji dachówki?

Aby zgłosić reklamację dachówki, warto wykorzystać sprawdzony wzór reklamacji dachówki, który podpowiada, jakie informacje są niezbędne w tego typu piśmie. Zgłoszenie reklamacyjne powinno zawierać między innymi:

  • dane konsumenta,
  • datę zakupu materiałów,
  • oznaczenie transakcji – dane z umowy lub faktury,
  • opis wad materiałów budowlanych,
  • żądanie klienta.

Przykładowa reklamacja dachówki może odnosić się zarówno do rękojmi, jak i do gwarancji. W ramach reklamacji dachówki można żądać przede wszystkim wymiany poszczególnych elementów na nowe, a także obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy – to rozwiązanie stosowane jest, gdy firma nie jest w stanie dokonać wymiany lub gdy jest to nieopłacalne.

Warto pamiętać, że do pisma reklamacyjnego sprzedawca powinien ustosunkować się w ciągu 14 dni. Jeśli nie udzieli odpowiedzi, należy uznać, że zgłoszenie zostało zaakceptowane. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Reklamacja dachówki – wzór pisma”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

reklamacja-dachowki-wzor-pisma
Reklamacja dachówki - wzór pisma
17