Reklamacja blachy dachowej – wzór

17 

Najczęstszą przyczyną reklamacji blachy dachowej jest odpryskiwanie lakieru i korodowanie samego metalu. Zdarza się również, że przyczynę reklamacji stanowią różnice w kolorze poszczególnych arkuszy. Jak przygotować pismo w sprawie reklamacji blachy dachowej?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór reklamacji blachy dachowej – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Na jakiej podstawie składa się reklamację blachy dachowej?

Blacha dachowa jako materiał budowlany podlega takim samym przepisom o rękojmi, jak inne towary. Oznacza to, że sprzedawca odpowiada za jej jakość w okresie dwóch lat od daty wydania produktu kupującemu.

W przypadku blachy dachowej konsument ma jednak do czynienia również z wieloletnią gwarancją. Ta najczęściej opisywana jest osobno dla powłoki, czy perforacji. Warto zatem dokładnie zapoznać się z kartą gwarancyjną produktu, aby wiedzieć, jak długi jest oferowany okres ochrony.

Wzór reklamacji blachy dachowej można wykorzystać zarówno w przypadku powoływania się na rękojmię, jak i na gwarancję. Należy pamiętać jednak, że każdy sprzedawca może określić w karcie gwarancyjnej pewne warunki udzielenia tej formy ochrony oraz wyłączenia. Bardzo często wymagane są:

  • prawidłowy montaż z wykorzystaniem określonych materiałów,
  • prawidłowe składowanie,
  • regularne przeglądy gwarancyjne wykonywane w ściśle określonych terminach.

Jak przygotować pismo w sprawie reklamacji blachy dachowej?

Niezależnie od tego, jakiego towaru dotyczy reklamacja, konsument musi uwzględnić w niej kilka niezbędnych elementów formalnych. Przykładowa reklamacja blachy dachowej powinna wskazywać między innymi na dokładną datę zakupu towaru, a także na jego oznaczenie – nazwę, numer partii, rodzaj powłoki, itd.

Informacje tego typu powinny zostać zawarte w umowie lub na fakturze, ewentualnie w karcie gwarancyjnej. Druk reklamacji blachy dachowej uwzględnia także dane konsumenta, dane sprzedającego oraz żądanie. W ramach reklamacji klient może żądać natomiast:

  • naprawy towaru,
  • wymiany towaru,
  • zwrotu poniesionych kosztów, czyli odstąpienia od umowy. 

Warto pamiętać, że w pierwszej kolejności należy ubiegać się o naprawę lub wymianę, np. o wymianę uszkodzonych arkuszy blachy. Dopiero w przypadku, kiedy sprzedający uzna to za niemożliwe lub z innego powodu odrzuci (bezzasadnie) reklamację, konsument może ubiegać się o zwrot pieniędzy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Reklamacja blachy dachowej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

reklamacja-blachy-dachowej-wzor
Reklamacja blachy dachowej - wzór
17