Przykładowa opinia opiekuna praktyki zawodowej w księgowości

17 

Opinia opiekuna praktyki zawodowej w księgowości jest niezbędna dla zaliczenia praktyk w szkole, czy na studiach. Warto pamiętać, że taka opinia może być zarówno pozytywna, jak i neutralna lub negatywna. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniającą wszystkie formalne wymagania – przykładową opinię opiekuna praktyki zawodowej z księgowości – którą pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jakie elementy powinna zawierać opinia opiekuna praktyki zawodowej w księgowości?

Opiekun praktyki zawodowej, który przygotowuje opinię o przebiegu praktyk, musi uwzględnić w tym dokumencie kilka kluczowych elementów formalnych, jak:

 • dane praktykanta,
 • dane osoby sporządzającej opinię,
 • oznaczenie miejsca wykonywania praktyk,
 • oznaczenie terminu realizacji praktyk – data rozpoczęcia i zakończenia,
 • określenie wymiaru czasu odbywania praktyk, 
 • oznaczenie stanowiska praktykanta. 

W przykładowej opinii opiekuna praktyki zawodowej w księgowości należy odnieść się także do obowiązków, jakie miał praktykant na swoim stanowisku. Najczęściej jest to:

 • zapoznanie się z przepisami BHP,
 • prowadzenie czynności porządkowych,
 • segregowanie dokumentów,
 • sprawdzanie poprawności dokumentów,
 • wprowadzanie danych do systemu, itd.

Opinia opiekuna praktyk służy wskazaniu, czy praktykant dobrze radził sobie ze zleconymi mu zadaniami oraz, czy potrafił wykorzystać zgromadzoną wiedzę teoretyczną w praktyce.

Do opracowania takiego dokumentu można użyć gotowego wzoru przykładowej opinii opiekuna praktyki zawodowej w księgowości. Druk podpowiada, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę w takim piśmie. 

Opinia opiekuna praktyk a opinia praktykanta o przebiegu praktyk

Warto pamiętać, że przykładowe opinie opiekuna praktyki zawodowej w księgowości nie są tym samym, co sprawozdanie, inaczej opinia praktykanta o przebiegu praktyki. Ten drugi dokument ma bowiem charakter subiektywny i jedynie uzupełnia informacje przedstawione przez opiekuna praktyki zawodowej.

Natomiast opinia opiekuna praktyk pełni rolę podobną do oceny pracy pracownika, czy też do referencji dla pracownika – pod warunkiem że jest pozytywna. Opiekun praktyk może ocenić w niej nie tylko jakość pracy praktykanta, ale również jego postawę, umiejętność współpracy z innymi, czy nawet kluczowe cechy charakteru.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Przykładowa opinia opiekuna praktyki zawodowej w księgowości”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

przykladowa-opinia-opiekuna-praktyki-zawodowej-w-ksiegowosci
Przykładowa opinia opiekuna praktyki zawodowej w księgowości
17