Prośba o przeniesienie – wzór

17 

Pracownik może poprosić pracodawcę o przeniesienie do innego zakładu pracy, do innego oddziału czy na inny dział. W tym celu powinien sporządzić pisemną prośbę o przeniesienie, w której odpowiednio uzasadni swój wniosek.

Prośba o przeniesienie nie musi jednak zostać pozytywnie rozpatrzona przez pracodawcę – to od jego dobrej woli zależy, czy wyrazi zgodę na zmianę miejsca pracy pracownika. 

Jeśli prośba o przeniesienie zostanie rozpatrzona pozytywnie, pracownik i pracodawca powinni sporządzić aneks do umowy o pracę, dotyczący zmiany warunków świadczenia pracy – zmiany miejsca świadczenia pracy. Takie pismo to porozumienie zmieniające, którym pracownik i pracodawca mogą wprowadzić zmiany w obowiązującym je stosunku pracy za obopólną zgodą. 

Warto pamiętać, że prośba o przeniesienie musi zostać odpowiednio uargumentowana. Jeśli dotyczy przeniesienia bliżej miejsca pracy, pracownik może odnieść się do wysokich kosztów dojazdów do pracy czy do braku dogodnego połączenia komunikacyjnego.

Z kolei w przypadku prośby o przeniesienie na inny dział może zostać umotywowana także przyczynami związanymi z życiem prywatnym, np. stanem zdrowia. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór prośby o przeniesienie, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prośba o przeniesienie – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prosba-o-przeniesienie-wzor-pdf-doc-przyklad
Prośba o przeniesienie - wzór
17