Prośba o przeniesienie na inny dział – wzór

17 

Pracownik może w dowolnym czasie skierować do pracodawcy wniosek o przeniesienie na inny dział. Swoją prośbę najczęściej motywował będzie lepszymi perspektywami rozwoju i awansu na innym stanowisku.

Prośba o przeniesienie na inny dział musi przyjmować formę pisemną, ponieważ zajmowane stanowisko to jeden z warunków świadczenia pracy, określonych w umowie.

Należy pamiętać, że pracodawca nie ma obowiązku rozpatrzenia wniosku o przeniesienie na inny dział pozytywnie. Taka decyzja zależy wyłącznie od jego dobrej woli, a podejmując ją, będzie on brał pod uwagę interes przedsiębiorstwa. Warto zatem prośbę o przeniesienie na inny dział starannie uzasadnić.

Jeśli pracodawca wyrazi zgodę na przeniesienie pracownika na inny dział, może zawrzeć z nim aneks zmieniający do umowy o pracę (zamiast nowej umowy). Jeżeli jednak przełożony odrzuci wniosek pracownika, temu pozostaje już jedynie możliwość złożenia wypowiedzenia. Nie istnieją bowiem żadne przepisy zobowiązujące pracodawcę do akceptacji takiego wniosku.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór prośby o przeniesienie na inny dział, klikając poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prośba o przeniesienie na inny dział – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prosba-o-przeniesienie-na-inny-dzial-wzor
Prośba o przeniesienie na inny dział - wzór
17