Powołanie Dyrektora Szkoły niepublicznej – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Powołaniem dyrektora szkoły niepublicznej zajmuje się organ prowadzący szkołę. To on określa także wymagane kwalifikacje dyrektora w statucie szkoły lub przedszkola, a sam wybór kandydata odbywa się bez procedury konkursowej, jak ma to miejsce w przypadku dyrektorów szkół publicznych.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniające wszystkie formalne wymagania – wzór powołania Dyrektora Szkoły niepublicznej – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (1)

Kogo można powołać na dyrektora szkoły niepublicznej?

Przepisy nie są tak wymagające w stosunku do dyrektorów szkół niepublicznych, jak ma to miejsce w przypadku dyrektorów szkół publicznych. Taką szkołą może kierować zatem zarówno nauczyciel, jak i osoba niebędąca nauczycielem.

Nie ma też obowiązku powierzania stanowiska dyrektora nauczycielowi z odpowiednim stopniem awansu zawodowego. Niepubliczne szkoły i przedszkola muszą jednak – w momencie rejestracji – podawać organowi ewidencyjnemu kwalifikacje dotyczące dyrektora, który ma być zatrudniony w placówce.

To, kogo może dotyczyć powołanie dyrektora szkoły niepublicznej, zależy zatem w głównej mierze od samej placówki. 

Jak przygotować powołanie dyrektora szkoły niepublicznej?

Organ prowadzący może sporządzić powołanie na dyrektora, wykorzystując nasz sprawdzony wzór powołania dyrektora szkoły niepublicznej. Dokument powinien zawierać:

  • dane organu prowadzącego,
  • dane szkoły, 
  • dane osoby powołanej na dyrektora,
  • okres, na jaki dana osoba zostaje powołana do pełnienia funkcji dyrektora,
  • datę wejścia w życie zarządzenia organu prowadzącego. 

Przykładowe powołanie dyrektora szkoły niepublicznej jest zarządzeniem, które musi zawierać także podstawę prawną dokumentu. Warto wspomnieć, że chociaż dyrektorem szkoły niepublicznej nie musi być nauczyciel, to jednak powinna to być osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne, gdyż podstawowym zadaniem dyrektora jest pełnienie nadzoru pedagogicznego.

Pozostałe kompetencje istotne w pracy dyrektora to dobra organizacja pracy, doświadczenie na stanowisku kierowniczym, zdyscyplinowanie, komunikatywność, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, a także umiejętność rozwiązywania konfliktów. 

1 opinia dla Powołanie Dyrektora Szkoły niepublicznej – wzór

  1. Oliwia Puchciewicz

    Ok, dziękuję za dokument.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

powolanie-dyrektora-szkoly-niepublicznej-wzor
Powołanie Dyrektora Szkoły niepublicznej - wzór
17