Podwyższenie czynszu o wskaźnik inflacji wzór

17 

Jak napisać pismo umożliwiające podwyższenie czynszu o wskaźnik inflacji? Chcąc zapewnić sobie łatwość podniesienia czynszu ze względu na inflację, wynajmujący powinien zadbać, by w umowie najmu znalazła się klauzula waloryzująca czynsz. Mianem takim określa się zapisy informujące o tym, że wartość czynszu będzie uzgadniana ze wskaźnikiem wzrostu cen towarów i usług.

Chcąc podnieść czynsz – niezależnie od przyczyn – należy wypowiedzieć dotychczas obowiązujące stawki. Zgodnie z przepisami musi się to odbyć za pośrednictwem pisma dostarczonego najemcy najpóźniej na koniec miesiąca, z zachowaniem ustawowych terminów wypowiedzenia (3 miesiące). W przypadku, gdy podwyżka przekracza 3% wartości odtworzeniowej lokalu w skali roku, wynajmujący musi ją uzasadnić na żądanie wynajmującego.

Wypowiedzenie stawki czynszu powinno zawierać następujące elementy: dane stron umowy; oznaczenie przedmiotu umowy; określenie dotychczasowej stawki; wskazanie nowej stawki; podanie terminu, od którego nowa stawka obowiązuje. Najemca musi zaakceptować pismo – w tym miejscu swoją przydatność może udowodnić klauzula waloryzacyjna, która stanowi samoistne uzasadnienie dla podwyżki czynszu w obliczu rosnącej inflacji.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego dokumentu, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór pisma mającego na celu podwyższenie czynszu o wskaźnik inflacji, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podwyższenie czynszu o wskaźnik inflacji wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podwyzszenie-czynszu-o-wskaznik-inflacji-wzor
Podwyższenie czynszu o wskaźnik inflacji wzór
17