Podwyższenie czynszu najmu lokalu użytkowego wzór

17 

Jak napisać pismo, którego celem jest podwyższenie czynszu najmu lokalu użytkowego? Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego wynajmujący lokal użytkowy może podwyższyć czynsz, wypowiadając jego dotychczasową wysokość najpóźniej na miesiąc naprzód, na koniec miesiąca kalendarzowego. W tym celu musi przedłożyć najemcy pismo, w którym wypowie dotychczas obowiązujące stawki oraz wskaże nowe.

Co ważne, w odniesieniu do najmu komercyjnego nie mają zastosowania przepisy określające maksymalną wysokość podwyżek. Oznacza to, że w przypadku udostępniania nieruchomości firmie właściciel może ponieść czynsz o więcej niż 3% wartości odtworzeniowej lokalu w skali roku. Jeżeli najemca odmawia przyjęcia podwyżki czynszu, to umowa najmu wygaśnie po upływie okresu wypowiedzenia.

Oświadczenie o podwyżce czynszu musi być sporządzone na piśmie, zawierać informacje o wypowiedzeniu dotychczasowych stawek i zastąpieniu ich nowymi oraz wskazywać termin, od którego opisane zmiany zaczną obowiązywać.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego dokumentu, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór pisma, którego celem jest podwyższenie czynszu najmu lokalu użytkowego. Pobierzesz go poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podwyższenie czynszu najmu lokalu użytkowego wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podwyzszenie-czynszu-najmu-lokalu-uzytkowego-wzor
Podwyższenie czynszu najmu lokalu użytkowego wzór
17