17 zł
Jak napisać umowę podnajmu lokalu użytkowego? Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego wynajmowany lokal użytkowy może zostać oddany w całości lub części – osobie trzeciej w podnajem. W takim przypadku zarówno najemca, jak i podnajemca są zobowiązani do przestrzegania zasad wynikających z pierwotnej umowy podpisanej z właścicielem.
Umowa podnajmu jest zawierana między najemcą a podnajemcą lokalu. Powinna zostać sporządzona na piśmie i zawierać następujące składowe: określenie stron umowy; opis przedmiotu najmu; oznaczenie umowy najmu; określenie przeznaczenia lokalu; podanie wysokości, terminu i sposobu zapłaty czynszu; określenie zasad rozliczania pozostałych opłat; wskazanie czasu trwania umowy i zasad jej rozwiązania.
W dokumencie warto również zawrzeć zapisy odnoszące się do kwestii kaucji, wprowadzania zmian w lokalu czy przewidzianych kar umownych za niewywiązanie się z umowy.
Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy podnajmu części lokalu użytkowego, który pobierzesz poniżej:
Jak powinna wyglądać umowa podnajmu części lokalu użytkowego? Umowę podnajmu części lokalu użytkowego sporządza się najczęściej w odniesieniu do takich stoisk, jak stoisko kosmetyczne czy fryzjerskie. Co ważne, umowę podnajmu można zawrzeć wyłącznie za zgodą wynajmującego. Umowa zawarta bez wiedzy i bez zgody wynajmującego jest nieważna.
Umowa podnajmu części lokalu użytkowego może zostać zawarta na czas określony lub nieokreślony, przy czym w przypadku rozwiązania umowy najmu, umowa podnajmu ulegnie automatycznemu wygaśnięciu.
W umowie podnajmu należy uwzględnić dane stron, opis przedmiotu umowy, czyli części lokalu użytkowego, a także prawa i obowiązki stron, w tym przede wszystkim obowiązki podnajemcy.
Co ważne, podnajemca i najemca odpowiadają za lokal w sposób solidarny, jednak nie dotyczy to płatności za wynajem – najemca płaci wynajmującemu, a podnajemca najemcy.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.