Podwyżka wynagrodzenia z wyrównaniem – wzór

17 

Wypłata podwyżki wynagrodzenia z wyrównaniem opiera się na przyznaniu podwyżki z mocą wsteczną, czyli podwyżki obejmującej okres, za który pracownik otrzymał już wynagrodzenie. Warto pamiętać, że podwyżka wynagrodzenia z mocą wsteczną jest dopuszczalna, ale nie może naruszać podstawowych zasad i norm prawnych lub prowadzić do obejścia prawa.

Należy wiedzieć, że w niektórych przypadkach podwyżka wynagrodzenia z wyrównaniem  będzie wiązała się także z koniecznością ponownego ustalenia innych należności, wyliczanych na podstawie płacy zasadniczej (wynagrodzenia podstawowego). Dotyczy to między innymi dodatków, premii oraz wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego.

Poza tym zmiana wysokości wynagrodzenia podstawowego z mocą wsteczną może wywołać także potrzebę ponownego przeliczenia świadczeń z ubezpieczenia chorobowego, na przykład wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy.

Co ważne, podwyżka wynagrodzenia z wyrównaniem może należeć się także pracownikowi, który już nie pracuje w danym zakładzie pracy. Jeśli podwyżka obejmuje okres, kiedy był on jeszcze pracownikiem firmy, daje mu to prawo ubiegania się o wypłatę wyrównania. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór podwyżki wynagrodzenia z wyrównaniem, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podwyżka wynagrodzenia z wyrównaniem – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podwyzka-wynagrodzenia-z-wyrownaniem-wzor
Podwyżka wynagrodzenia z wyrównaniem - wzór
17