Podanie o wznowienie studiów – wzór

17 

Reaktywacja studiów możliwa jest zarówno po dobrowolnej rezygnacji z dalszego kształcenia, jak i po wykreśleniu studenta z listy. Zasady wznawiania nauki na uczelni wyższej określa każdorazowo regulamin uniwersytetu. Z reguły student musi przygotować jednak podanie o wznowienie studiów. Obowiązuje go przy tym termin 2 lat od daty skreślenia z listy.

Warto pamiętać, że wzór podania o wznowienie studiów może wykorzystać tylko taka osoba, która ma udokumentowane ukończenie chociaż jednego semestru studiów bez deficytu punktowego. Osoby, które przeszły proces rekrutacyjny, ale nie podjęły nauki, nie mogą wznowić studiów. Nie da się też wznowić studiów na kierunku, który został rozwiązany.

Podanie o wznowienie studiów musi zawierać szereg elementów formalnych, w tym przede wszystkim dane studenta i informacje na temat powodu wykreślenia go z listy studentów. Kluczowe jest także uzasadnienie prośby o reaktywację studiów, w którym można powołać się na przeminięcie przyczyn pierwotnej rezygnacji. 

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór podania o wznowienie studiów, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Dokument można użyć na każdej uczelni, np.: UW, UAM, UKSW, UG, UWr, UJ, UW itd.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o wznowienie studiów – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-o-wznowienie-studiow-wzor
Podanie o wznowienie studiów - wzór
17