Podanie o pracę na pół etatu – wzór

17 

Pracę na pół etatu może świadczyć każdy pracownik, ale najczęściej z rozwiązania tego typu korzystają rodzice małych dzieci. Osoby uprawnione do urlopu wychowawczego mogą zrezygnować z takiego urlopu na rzecz obniżonego wymiaru czasu pracy.

Ich podanie o pracę na pół etatu musi zostać uwzględnione przez pracodawcę w terminie 21 dni. W pozostałych przypadkach pozytywne rozpatrzenie takiej prośby zależy wyłącznie od dobrej woli przełożonego. 

Aby pracodawca zgodził się na obniżenie wymiaru czasu pracy, podanie o pracę na pół etatu należy podeprzeć odpowiednimi argumentami.

Nie powinny to być jednak argumenty, które nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości, gdyż do tych samych powodów pracownik może odwoływać się w przyszłości – we wniosku o pracę na pełen etat. 

Jeżeli podanie o pracę na pół etatu zostanie rozpatrzone pozytywnie, pracownik i pracodawca zawrą porozumienie zmieniające warunki pracy, czyli aneks do umowy. W aneksie strony powinny uwzględnić także inne zmiany, które niesie za sobą obniżenie wymiaru czasu pracy, zwłaszcza obniżenie wynagrodzenia za pracę.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór podania o pracę na pół etatu, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o pracę na pół etatu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-o-prace-na-pol-etatu-wzor
Podanie o pracę na pół etatu - wzór
17