Podanie o zmniejszenie etatu na 3/4 – wzór

17 

Zmniejszenie etatu na ¾ to rozwiązanie, które pozwala pracownikowi opiekować się małym dzieckiem, osobą starszą czy niepełnosprawnym członkiem rodziny. Prośbę o zmniejszenie wymiaru czasu pracy pracownik kieruje do swojego pracodawcy.

Jeśli jest on uprawniony do korzystania z urlopu wychowawczego, jego podanie o zmniejszenie etatu na ¾ nie może zostać odrzucone przez pracodawcę – przełożony ma obowiązek uwzględnić je w terminie 21 dni. 

W pozostałych przypadkach podanie o zmniejszenie etatu na ¾ pracodawca rozpatruje uznaniowo. Oznacza to, że bardzo ważne jest jego stosowne uzasadnienie.

Jeśli przełożony zgodzi się na zmniejszenie etatu, powinien zawrzeć z pracownikiem porozumienie zmieniające, aby zmodyfikować treść obowiązującej strony umowy o pracę.

Aneks do umowy będzie przewidywał wtedy nie tylko zmniejszenie liczby godzin pracy, ale również proporcjonalne obniżenie wysokości wynagrodzenia. Jeżeli zaś pracodawca odrzuci podanie o zmniejszenie etatu na ¾, pracownikowi pozostaje jedynie wypowiedzieć umowę o pracę lub dalej świadczyć pracę w pełnym wymiarze godzin. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór podania o zmniejszenie etatu na 3/4, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o zmniejszenie etatu na 3/4 – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-o-zmniejszenie-etatu-na-3-4-wzor
Podanie o zmniejszenie etatu na 3/4 - wzór
17