Podanie o indywidualną organizację studiów + uzasadnienie

17 

IOS, czyli indywidualna organizacja studiów, to rozwiązanie przeznaczone dla studentów, którzy nie są w stanie zaliczyć semestru na standardowych warunkach. Pismo z prośbą o indywidualną organizację studiów należy kierować do dziekana swojego wydziału.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór podania o indywidualną organizację studiów – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak napisać podanie o indywidualną organizację studiów?

Przed złożeniem wniosku o indywidualną organizację studiów student powinien bardzo dokładnie zapoznać się z warunkami IOS na jego uczelni. Informacji na ten temat może szukać w regulaminie studiów.

Z reguły, podanie o indywidualną organizację studiów należy zaadresować do dziekana. Konieczne jest także uwzględnienie w nim dokładnych danych osobowych i identyfikacyjnych studenta, jak numer albumu, rok i kierunek studiów, tryb studiowania.

Przykładowe podanie o indywidualną organizację studiów musi zawierać również uzasadnienie, w którym należy powołać się na przyczynę ubiegania się o IOS. 

Kto może złożyć podanie o indywidualną organizację studiów?

Podanie o indywidualną organizację studiów może złożyć student, który z różnych powodów nie jest w stanie zaliczyć semestru w normalnym trybie. Taka forma pomocy przeznaczona jest najczęściej dla osób:

  • studiujących na dwóch kierunkach, dwóch uczelniach jednocześnie,
  • wychowujących małe dzieci,
  • pracujących i studiujących w trybie dziennym,
  • chorych,
  • niepełnosprawnych,
  • w ciąży.

To, dla kogo przeznaczony jest IOS, określa regulamin uczelni, z którym warto zapoznać się przed przygotowaniem wniosku w tej sprawie. Jeśli student spełnia jeden z określonych w takim regulaminie warunków, może powołać się na niego, wypełniając wzór podania o indywidualną organizację studiów.

Co ważne, na przytoczone argumenty należy dołączyć do wniosku odpowiednią dokumentację, np. zaświadczenie od pracodawcy, zaświadczenie lekarskie.

Jeśli podanie studenta zostanie rozpatrzone pozytywnie, będzie on uprawniony do zaliczania przedmiotów z większą liczbą nieobecności, a także do ustalania z prowadzącymi zajęcia innych terminów zaliczeń/egzaminów. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o indywidualną organizację studiów + uzasadnienie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-o-indywidualna-organizacje-studiow-uzasadnienie
Podanie o indywidualną organizację studiów + uzasadnienie
17