Petycja o zmianę nauczyciela PRZYKŁAD – wzór

17 

Zmiana nauczyciela musi być uzasadniona. Pismo z prośbą o zmianę nauczyciela należy kierować do dyrektora placówki. To on zarządza bowiem kadrą nauczycieli i podejmuje decyzje w sprawach dotyczących przydzielania pedagogów do konkretnych klas. Wzór petycji o zmianę nauczyciela mogą wypełnić rodzice uczniów niepełnoletnich lub uczniowie pełnoletni.

Aby petycja o zmianę nauczyciela została rozpatrzona pozytywnie, jej uzasadnienie musi zostać sporządzone rzetelnie, w oparciu o obiektywnie ważne powody. Zmiana nauczyciela będzie uzasadniona, jeśli ten łamie zapisy statutu szkoły, przepisy prawa oświatowego czy prawa dziecka. Na zmianie nauczyciela może zależeć przede wszystkim rodzicom dzieci, które przystępują do egzaminów – jeśli nauczyciel nieskutecznie przekazuje im wiedzę niezbędną do ich zaliczenia. 

Petycja o zmianę nauczyciela ma większą moc sprawczą niż wniosek, ponieważ jest sporządzana przez większą liczbę osób. Warto pamiętać, że choć dokument może przygotować jeden przedstawiciel grupy, na piśmie powinny pojawić się podpisy wszystkich osób popierających wniosek. 

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór petycji o zmianę nauczyciela, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Petycja o zmianę nauczyciela PRZYKŁAD – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

petycja-o-zmiane-nauczyciela-przyklad-wzor
Petycja o zmianę nauczyciela PRZYKŁAD - wzór
17