Petycja o zmianę wychowawcy – wzór

17 

Zmiana wychowawcy możliwa jest tylko w uzasadnionych okolicznościach. Petycję o zmianę wychowawcy należy kierować do dyrektora szkoły, który zarządza kadrą pracowniczą. Warto pamiętać, że petycja od wniosku różni się tym, że jest sporządzana w imieniu wielu osób i powinny znaleźć się na niej ich podpisy.

Wzór petycji o zmianę wychowawcy mogą wykorzystać dorośli uczniowie lub rodzice dzieci niepełnoletnich. Pismo zaadresowane jest do kierującego placówką, uwzględnia dane nauczyciela i miejsce na uzasadnienie prośby. To od użytych argumentów zależy bowiem, jaką decyzję w sprawie podejmie dyrektor.

Oficjalna petycja o zmianę wychowawcy zmusza dyrektora do ustosunkowania się do wniosku i podjęcia określonych działań w terminie 30 dni. Prośba nie musi jednak zostać przez niego zaakceptowana. Zmiana wychowawcy będzie uzasadniona, jeśli pedagog łamie postanowienia statutu szkoły czy prawa uczniów. Nie można natomiast uzasadniać jej brakiem sympatii do pedagoga.

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór petycji o zmianę wychowawcy, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Petycja o zmianę wychowawcy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

petycja-o-zmiane-wychowawcy-wzor
Petycja o zmianę wychowawcy - wzór
17