Petycja o usunięcie ucznia z klasy – wzór

17 

Usunięcie ucznia z klasy i szkoły możliwe jest tylko w przypadku uczniów pełnoletnich. W innych przypadkach petycja o usunięcie ucznia z klasy będzie rozpatrywana jako wniosek o jego przeniesienie, ponieważ młodsi uczniowie objęci są obowiązkiem szkolnym.

Wydaleniem ucznia ze szkoły czy klasy zainteresowani są najczęściej rodzice zaniepokojeni o swoje własne dzieci. Kiedy uczeń zachowuje się agresywnie i ma zły wpływ na rówieśników, a szkoła nie radzi sobie z problemem, zdesperowani opiekunowie przygotowują petycję o usunięcie ucznia z klasy, skierowaną do dyrektora placówki.

Wykorzystując wzór petycji o usunięcie ucznia z klasy, warto pamiętać o kilku kluczowych sprawach. Po pierwsze, decyzję o przeniesieniu dziecka do innej szkoły może podjąć jedynie kuratorium.

Po drugie, rozwiązanie to traktowane jest jako ostateczność, gdyż tak naprawdę nie rozwiązuje żadnego problemu, a jedynie oddala go od wnioskodawców. Sporządzając petycję o usunięcie ucznia z klasy, należy mieć też na uwadze, że dokument musi podpisać większa część rodziców. 

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór petycji o usunięcie ucznia z klasy, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Petycja o usunięcie ucznia z klasy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

petycja-o-usuniecie-ucznia-z-klasy-wzor
Petycja o usunięcie ucznia z klasy - wzór
17