Wniosek o usunięcie ucznia z klasy – wzór

17 

Usunięcie ucznia z klasy czy szkoły możliwe jest jedynie w odniesieniu do uczniów pełnoletnich lub uczniów szkół prywatnych. W innych przypadkach wniosek o usunięcie ucznia z klasy rozpatrywany jest jako wniosek o przeniesienie ucznia do innej klasy lub szkoły. 

Wzór wniosku o usunięcie ucznia z klasy można wykorzystać w przypadku, kiedy dziecko zażywa lub sprzedaje narkotyki, zachowuje się agresywnie, stosuje przemoc słowną i fizyczną wobec innych uczniów, pije alkohol czy też uczestniczy w zajęciach pod wpływem alkoholu. Przyczyną przeniesienia dziecka muszą być więc problemy poważne, stwarzające duże zagrożenie dla dobra i bezpieczeństwa innych uczniów. 

Wniosek o usunięcie ucznia z klasy nie zawsze stanowi najlepsze rozwiązanie. Warto pamiętać, że nawet dziecko agresywne, sprawiające problemy wychowawcze potrzebuje pomocy. Usunięcie go z klasy nie załatwi sprawy, a jedynie sprawi, że to samo dziecko będzie sprawiało problemy w innej szkole czy w innej klasie.

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór wniosku o usunięcie ucznia z klasy, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o usunięcie ucznia z klasy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-usuniecie-ucznia-z-klasy-wzor
Wniosek o usunięcie ucznia z klasy - wzór
17