Pełnomocnictwo do zarządzania mieszkaniem wzór

17 

Jak napisać pełnomocnictwo do zarządzania mieszkaniem? Zastępowanie kogoś w zarządzaniu nieruchomością jest możliwe pod warunkiem posiadanie pełnomocnictwa. Mianem tym określa się oświadczenie woli mocodawcy upoważniające osobę do dokonywania w jego imieniu wskazanych czynności prawnych.

Najczęściej stosowanym jest pełnomocnictwo ogólne uprawniające do czynności zwykłego zarządu, za które najczęściej uznaje się działania związane z normalną eksploatacją lokalu, konserwacją, administracją czy – choć w tym przypadku rozstrzygnięcia są niejednoznaczne – najmem mieszkania. Do reprezentowania w czynnościach spoza kategorii zwykłego zarządu, np. zbycie nieruchomości czy jej przebudowa, potrzebne jest pełnomocnictwo szczególne.

Pełnomocnictwo do zarządzania mieszkaniem powinno zawierać następujące elementy: oznaczenie miejsca i daty; tytuł pisma; określenie mocodawcy i pełnomocnika;  wskazanie zakresu umocowania, czyli wszystkich czynności, w jakich pełnomocnik może reprezentować mocodawcę;  podpis mocodawcy.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór pełnomocnictwa do zarządzania mieszkaniem, który możesz pobrać poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pełnomocnictwo do zarządzania mieszkaniem wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pelnomocnictwo-do-zarzadzania-mieszkaniem-wzor
Pełnomocnictwo do zarządzania mieszkaniem wzór
17