Pełnomocnictwo do zarządzania mieszkaniem wzór

(1 opinia klienta)

17 

Jak napisać pełnomocnictwo do zarządzania mieszkaniem? Zastępowanie kogoś w zarządzaniu nieruchomością jest możliwe pod warunkiem posiadanie pełnomocnictwa. Mianem tym określa się oświadczenie woli mocodawcy upoważniające osobę do dokonywania w jego imieniu wskazanych czynności prawnych.

Najczęściej stosowanym jest pełnomocnictwo ogólne uprawniające do czynności zwykłego zarządu, za które najczęściej uznaje się działania związane z normalną eksploatacją lokalu, konserwacją, administracją czy – choć w tym przypadku rozstrzygnięcia są niejednoznaczne – najmem mieszkania. Do reprezentowania w czynnościach spoza kategorii zwykłego zarządu, np. zbycie nieruchomości czy jej przebudowa, potrzebne jest pełnomocnictwo szczególne.

Pełnomocnictwo do zarządzania mieszkaniem powinno zawierać następujące elementy: oznaczenie miejsca i daty; tytuł pisma; określenie mocodawcy i pełnomocnika;  wskazanie zakresu umocowania, czyli wszystkich czynności, w jakich pełnomocnik może reprezentować mocodawcę;  podpis mocodawcy.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór pełnomocnictwa do zarządzania mieszkaniem, który możesz pobrać poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (1)

.

1 opinia dla Pełnomocnictwo do zarządzania mieszkaniem wzór

  1. Krystian Janik

    Pozytyw! pismo przygotowane bardzo skrupulatnie.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pelnomocnictwo-do-zarzadzania-mieszkaniem-wzor
Pełnomocnictwo do zarządzania mieszkaniem wzór
17