Oświadczenie o szczepieniu do przedszkola – wzór

17 

Oświadczenie o szczepieniu do przedszkola dotyczy odbycia wszystkich wymaganych szczepień lub długotrwałego odroczenia ich wykonania. Listę szczepień obowiązkowych można znaleźć w treści rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór oświadczenia o szczepieniu do przedszkola – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak napisać oświadczenie o szczepieniu do przedszkola?

Oświadczenie o szczepieniu składają rodzice lub opiekunowie prawni kandydata do przedszkola. Dokument może dotyczyć:

  • odbycia wszystkich obowiązkowych szczepień,
  • długotrwałego odroczenia wykonania szczepień. 

Pismo powinno zawierać dane osobowe rodziców/opiekunów oraz dane osobowe dziecka, którego dotyczy oświadczenie. Dokument warto opracować, wykorzystując w tym celu gotowy wzór oświadczenia o szczepieniu do przedszkola. Pismo powinno zostać podpisane przez oboje rodziców. 

Jakie znaczenie ma oświadczenie o szczepieniu do przedszkola?

Przykładowe oświadczenie o szczepieniu do przedszkola rodzice składają pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Szczepienia ochronne są bowiem niezwykle istotne zarówno dla dzieci, jak i dla całego społeczeństwa – pomagają zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych, a także chronić osoby chore przed ciężkim przebiegiem choroby lub powikłaniami.

W Polsce obowiązkowe szczepienia to przede wszystkim szczepienia na:

  • błonicę,
  • tężec,
  • polio,
  • odrę,
  • świnkę,
  • różyczkę,
  • Hib,
  • krztusiec. 

Dziecko może jednak zostać „zwolnione” z obowiązku szczepień, gdy istnieją ku temu uzasadnione medyczne przeciwwskazania. Jeśli rodzic wypełnia druk przykładowego oświadczenia o szczepieniu do przedszkola, wskazując na fakt, że obowiązek szczepień w stosunku do jego dziecka został odroczony, musi być w stanie przedstawić dokumenty, które potwierdzą fakt zwolnienia dziecka od obowiązku szczepień przez lekarza.

W przypadku wątpliwości, co do rzetelności sporządzonego oświadczenia, przedszkole może poprosić rodziców kandydata o przedstawienie książeczki zdrowia dziecka, w której odnotowuje się odbyte szczepienia. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Oświadczenie o szczepieniu do przedszkola – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

oswiadczenie-o-szczepieniu-do-przedszkola-wzor
Oświadczenie o szczepieniu do przedszkola - wzór
17