Odrzucenie przez Dyrektora rezygnacji z Wychowawcy klasy – wzór

17 

Pełnienie funkcji wychowawcy klasy stanowi realizację zadania służbowego, które dyrektor zleca wybranemu nauczycielowi. Przepisy nie zabraniają wychowawcom rezygnacji z pełnienia takiej funkcji, jednak dyrektor nie musi takiej rezygnacji akceptować. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniające wszystkie formalne wymagania – wzór odrzucenia przez Dyrektora rezygnacji z Wychowawcy klasy – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Na jakiej podstawie dyrektor może odrzucić rezygnację z wychowawcy klasy?

Zasadniczo, wychowawca powinien „prowadzić” jedną klasę przez cały etap edukacyjny. Odrzucenie przez dyrektora rezygnacji z wychowawcy klasy można umotywować więc chęcią zapewnienia ciągłości i skuteczności pracy wychowawczej. Kierujący placówką nie powinien lekkomyślnie podejmować decyzji o odwołaniu wychowawcy.

Musi sprawdzić, czy faktycznie istnieją przesłanki do zmiany nauczyciela. Jedynie w wyjątkowych przypadkach będzie to rzeczywiście uzasadnione, a wtedy odwołanie wychowawcy może mieć miejsce nawet w trakcie roku szkolnego.

Nauczyciel rezygnujący z wychowawstwa najczęściej powołuje się natomiast na nadmiar obowiązków, zły stan zdrowia, złe relacje z uczniami, brak wzajemnego zaufania, czy fakt niespełniania się w roli wychowawcy klasy. 

Jak napisać odrzucenie przez dyrektora rezygnacji z wychowawcy klasy?

Pełnienie roli wychowawcy jest poleceniem służbowym. Co do zasady, nauczyciel nie może odmówić wykonania polecenia służbowego, jeśli zadanie to nie jest sprzeczne z przepisami prawa pracy lub stosunkiem pracy. W przypadku powołania do pełnienia roli wychowawcy nie mamy do czynienia z taką sytuacją, zatem dyrektor może bez obaw odrzucić rezygnację nauczyciela.

Przykładowe odrzucenie przez dyrektora rezygnacji z wychowawcy klasy powinno wskazywać na fakt, że pełnienie tej roli jest obowiązkiem nauczyciela, który został powołany na wychowawcę. Do sporządzenia takiego pisma warto użyć naszego wzoru odrzucenia przez dyrektora rezygnacji z wychowawcy klasy.

Kierujący placówką powinien pamiętać przy tym, że przy podejmowaniu takiej decyzji musi kierować się dobrem uczniów. Jeśli ich współpraca z wychowawcą faktycznie się nie układa, przyjęcie rezygnacji nauczyciela może okazać się lepszym rozwiązaniem.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odrzucenie przez Dyrektora rezygnacji z Wychowawcy klasy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odrzucenie-rezygnacji-z-funkcji-wychowawcy-klasy
Odrzucenie przez Dyrektora rezygnacji z Wychowawcy klasy - wzór
17