Notatka służbowa – Pijany pracownik – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Pracodawca ma nie tylko prawo ukarać pracownika, który pojawił się w pracy pijany, ale również obowiązek nie dopuścić go do pracy w stanie nietrzeźwości.

Niedozwolone jest zarówno spożywanie alkoholu w miejscu pracy, jak i przyjście do pracy w stanie pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających. W momencie, kiedy pijany pracownik pojawia się w pracy, pracodawca powinien sporządzić notatkę służbową i wezwać policję, która sprawdzi stan trzeźwości osoby zatrudnionej. 

Notatka służbowa dot. pijanego pracownika pełni bardzo istotną rolę dowodową. Na tej podstawie pracodawca może ukarać pracownika między innymi grzywną, odebraniem wynagrodzenia za dany dzień pracy czy obowiązkiem uiszczenia odszkodowania za poniesione szkody materialne, jeśli pracownik zniszczył mienie pracodawcy. 

Sporządzając notatkę służbową w sprawie pijanego pracownika, warto pamiętać o ujęciu w niej oświadczeń świadków – z reguły innych pracowników, którzy potwierdzą, że pracownik zachowywał się jak osoba pod wpływem alkoholu (objawami mogą być bełkotliwa mowa, niepewny chód, zapach alkoholu). 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór notatki służbowej w sprawie pijanego pracownika, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (1)

.

1 opinia dla Notatka służbowa – Pijany pracownik – wzór

  1. J.K.

    Nagana za picie alkoholu w pracy!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

notatka-sluzbowa-pijany-pracownik-wzor
Notatka służbowa – Pijany pracownik - wzór
17