Notatka służbowa – Nieobecność w pracy – wzór

17 

Nieobecność w pracy nie jest zasadniczo podstawą sporządzenia notatki służbowej. Podstawą sporządzenia takiego dokumentu jest nieusprawiedliwienie nieobecności przez pracownika.

O swojej nieobecności pracownik powinien poinformować pracodawcę z wyprzedzeniem. Jeśli zaś nie wie, że będzie nieobecny, ma obowiązek usprawiedliwić się najpóźniej w drugim dniu absencji. Może dokonać tego telefonicznie, mailowo czy pisemnie. 

Jeśli pracownik nie pojawi się w pracy i nie podejmie kontaktu z pracodawcą, ten powinien sporządzić notatkę służbową dot. nieobecności w pracy. Na podstawie takiej notatki będzie mógł później ukarać pracownika na przykład naganą lub upomnieniem. 

Warto pamiętać, że kiedy notatka służbowa stanowi podstawę wymierzenia pracownikowi kary porządkowej, to można dołączyć ją do jego dokumentacji osobowej.

W przeciwnym razie nie należy tego robić, ponieważ w dokumentacji osobowej pracownika mogą znajdować się jedynie notatki wynikające z wykonywania stosunku pracy i mające wpływ na ogólną ocenę pracownika.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór notatki służbowej z nieobecności pracownika, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Notatka służbowa – Nieobecność w pracy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

notatka-sluzbowa-nieobecnosc-w-pracy-wzor
Notatka służbowa - Nieobecność w pracy - wzór
17