Negatywna opinia o stażyście – wzór

17 

Opinia o stażyście jest czymś subiektywnym – oceną wystawioną przez opiekuna stażu lub pracodawcę. Przełożony nie ma obowiązku wystawienia opinii o stażyście poza jednym wyjątkiem – stażu z urzędu pracy. Negatywna opinia o stażyście jest więc dokumentem sporządzanym stosunkowo rzadko. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór negatywnej opinii o stażyście – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jaka może być opinia o stażyście?

Jak zostało wspomniane, opinia o stażyście nie jest obowiązkowa, jeśli staż nie odbywał się z urzędu pracy. Pracodawca może, ale nie musi, przygotować taki dokument na prośbę zainteresowanego.

Warto wiedzieć przy tym, że opinia taka bywa zarówno pozytywna, jak i neutralna, czy negatywna. Jeśli pracodawca nie był zadowolony ze stażysty, nie powinien kłamać – ma prawo wystawić mu opinię negatywną.

W praktyce takie sytuacje mają miejsce stosunkowo rzadko, gdyż przedsiębiorcy nie chcą narażać się na niekorzystne opinie na ich temat. Niemniej jednak jeśli jest to konieczne, pracodawca może wypełnić wzór negatywnej opinii o stażyście, aby prawidłowo sformułować taki dokument. 

Jak napisać negatywną opinię o stażyście?

Przykładowa negatywna opinia o stażyście musi zawierać takie same elementy formalne, jak opinia pozytywna, czy neutralna. Oznacza to, że dokument powinien uwzględniać:

  • dane stażysty,
  • dane pracodawcy,
  • informacje o stażu: data rozpoczęcia, data zakończenia, wymiar stażu, zajmowane stanowisko.

W treści negatywnej opinii o stażyście należy odnieść się do obowiązków stażysty, realizowanych przez niego zadań, jego stosunku do przełożonego i współpracowników, a nawet do usposobienia. Przykładowy druk negatywnej opinii o stażyście może wskazywać na fakt, że:

  • pracownik nie realizował zleconych mu zadań w odpowiednim terminie,
  • pracownik nie stosował się do wskazówek przełożonego,
  • pracownik utrzymywał negatywne relacje ze współpracownikami,
  • pracownik spóźniał się do pracy, itd. 

Negatywna opinia o stażyście nadal powinna być dla niego czymś wartościowym, dlatego warto zadbać o to, aby zawierała konstruktywną krytykę, w tym wskazówki, które pozwolą pracownikowi doskonalić się zawodowo.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Negatywna opinia o stażyście – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

negatywna-opinia-o-stazyscie-wzor
Negatywna opinia o stażyście - wzór
17