Klauzula solidarności najemców wzór

(1 opinia klienta)

17 

Jak napisać klauzulę solidarności najemców? aby ułatwić Ci jej sporządzenie – przygotowaliśmy gotowy wzór klauzuli, który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (1)

Klauzula solidarności najemców, zwana również klauzulą solidarności dłużników lub klauzulą solidarnościową – jest to postanowienie, które najczęściej umieszcza się w umowach najmu. Klauzula taka ma na celu uregulowanie sytuacji, w której w wyniku zawartej umowy najmu na umowie znajduje się kilku najemców.

W praktyce oznacza to, że w przypadku, gdy umowa zawiera klauzulę solidarności najemców, każdy z najemców będzie odpowiedzialny za zapłatę całości zobowiązania lub pokrycia ewentualnych strat wynikłych z umowy.

Klauzula solidarnościowa najemców (odpowiedzialność współlokatora za czynsz najmu i opłaty) jest przede wszystkim korzystna dla wynajmującego, ponieważ daje mu pewność, że w przypadku problemów finansowych jednego z najemców, nadal będzie mógł uzyskać pełną sumę należności od pozostałych stron umowy.

Odpowiedzialność najemców wynika z artykułu 688[1] § 1 kodeksu cywilnego, który brzmi następująco:

§ 1. Za zapłatę czynszu i innych należnych opłat odpowiadają solidarnie z najemcą stale zamieszkujące z nim osoby pełnoletnie.

1 opinia dla Klauzula solidarności najemców wzór

  1. Iza Węgierska

    wzór klauzuli przemyślany a dokument dodatkowo edytowalny, pięknie dziękuję!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

klauzula-solidarnosci-najemcow-wzor-przyklad-pdf-doc
Klauzula solidarności najemców wzór
17