17 zł
Udzielenie upoważnienia to jednostronna czynność prawna – oświadczenie woli mocodawcy. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby takie pełnomocnictwo odwołać, także bez wiedzy i bez zgody podmiotu upoważnionego. Dotyczy to również cofnięcia upoważnienia dla warsztatu samochodowego.
Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór cofnięcia upoważnienia dla warsztatu – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:
Upoważnienie dla warsztatu samochodowego wiąże się z metodą serwisową likwidacji szkody. Metoda ta polega na tym, że ubezpieczony kierowca upoważnia warsztat do działania w swoim imieniu i do rozliczania się z ubezpieczycielem.
Rozwiązanie to jest wygodne, ponieważ konsument nie musi zajmować się formalnościami. Warsztat naprawia auto i zgłasza się do firmy ubezpieczeniowej po odszkodowanie, które pokrywa poniesione koszty.
Jednak metoda serwisowa ma też wiele wad, takich jak brak pewności co do jakości wykorzystanych części zamiennych (często są to tanie zamienniki) oraz ryzyko odmowy wypłaty odszkodowania, co wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów naprawy z własnej kieszeni.
Jeśli więc kierowca rozmyśli się i zechce cofnąć swoje upoważnienie dla warsztatu, nadal może tego dokonać – na piśmie.
Cofnięcie pełnomocnictwa wymaga sporządzenia odpowiedniego pisma w tej sprawie. Wzór cofnięcia upoważnienia dla warsztatu należy wypełnić następującymi informacjami:
Przykładowe cofnięcie upoważnienia dla warsztatu musi przyjmować formę pisemną – tradycyjną lub elektroniczną. Mocodawca może złożyć oświadczenie o cofnięciu upoważnienia w każdym czasie i nie potrzebuje do tego zgody pełnomocnika.
Po złożeniu oświadczenia podmiot upoważniony powinien zwrócić mocodawcy udzielone wcześniej pełnomocnictwo. Warto pamiętać, że upoważnienie można cofnąć w części lub w całości, podobnie jak można udzielić go w zakresie ogólnym, rodzajowym i szczególnym.
Reviews
There are no reviews yet.