Cofnięcie upoważnienia dla warsztatu – wzór

17 

Udzielenie upoważnienia to jednostronna czynność prawna – oświadczenie woli mocodawcy. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby takie pełnomocnictwo odwołać, także bez wiedzy i bez zgody podmiotu upoważnionego. Dotyczy to również cofnięcia upoważnienia dla warsztatu samochodowego. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór cofnięcia upoważnienia dla warsztatu – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Upoważnienie dla warsztatu

Upoważnienie dla warsztatu samochodowego wiąże się z metodą serwisową likwidacji szkody. Metoda ta polega na tym, że ubezpieczony kierowca upoważnia warsztat do działania w swoim imieniu i do rozliczania się z ubezpieczycielem.

Rozwiązanie to jest wygodne, ponieważ konsument nie musi zajmować się formalnościami. Warsztat naprawia auto i zgłasza się do firmy ubezpieczeniowej po odszkodowanie, które pokrywa poniesione koszty.

Jednak metoda serwisowa ma też wiele wad, takich jak brak pewności co do jakości wykorzystanych części zamiennych (często są to tanie zamienniki) oraz ryzyko odmowy wypłaty odszkodowania, co wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów naprawy z własnej kieszeni.

Jeśli więc kierowca rozmyśli się i zechce cofnąć swoje upoważnienie dla warsztatu, nadal może tego dokonać – na piśmie.

Jak cofnąć upoważnienie dla warsztatu?

Cofnięcie pełnomocnictwa wymaga sporządzenia odpowiedniego pisma w tej sprawie. Wzór cofnięcia upoważnienia dla warsztatu należy wypełnić następującymi informacjami:

  • data i miejsce sporządzenia,
  • dane mocodawcy,
  • dane pełnomocnika,
  • opis udzielonego pełnomocnictwa: rodzaj i zakres,
  • podpis mocodawcy. 

Przykładowe cofnięcie upoważnienia dla warsztatu musi przyjmować formę pisemną – tradycyjną lub elektroniczną. Mocodawca może złożyć oświadczenie o cofnięciu upoważnienia w każdym czasie i nie potrzebuje do tego zgody pełnomocnika.

Po złożeniu oświadczenia podmiot upoważniony powinien zwrócić mocodawcy udzielone wcześniej pełnomocnictwo. Warto pamiętać, że upoważnienie można cofnąć w części lub w całości, podobnie jak można udzielić go w zakresie ogólnym, rodzajowym i szczególnym. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Cofnięcie upoważnienia dla warsztatu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cofniecie-upowaznienia-dla-warsztatu-wzor
Cofnięcie upoważnienia dla warsztatu - wzór
17