Anulowanie rezerwacji w hotelu – wzór

17 

Anulowanie rezerwacji w hotelu jest możliwe w każdym czasie, ale im bliżej terminu tym wyższe mogą być koszty takiej anulacji. Wiele hoteli pozwala anulować rezerwację bezpłatnie do określonej daty – informacji na ten temat należy szukać w opisie oferty. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór anulacji rezerwacji w hotelu – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jak anulować rezerwację w hotelu?

W dzisiejszych czasach rezerwacja pobytu w hotelu i anulowanie takiej rezerwacji przebiegają zazwyczaj w równie prosty sposób. Obiekty noclegowe pozwalają anulować rezerwację przez Internet lub za pośrednictwem wiadomości e-mail.

Co ważne anulowanie rezerwacji w hotelu powinno nastąpić w odpowiednim czasie, jeśli klient nie chce ponosić kosztów swojej decyzji.

Z reguły minimalne wyprzedzenie to dwa dni przed zaplanowaną datą przyjazdu. Aby powiadomić hotel o rezygnacji, wystarczy wypełnić wzór anulowania rezerwacji i przesłać go na adres mailowy podany np. na stronie internetowej. 

Czym może skutkować anulowanie rezerwacji w hotelu?

Przykładowe anulowanie rezerwacji w hotelu po terminie, który obiekt przewidywał w umowie jako termin bezkosztowej rezygnacji, może skutkować obciążeniem klienta karą w postaci opłaty za jedną noc pobytu. Ponieważ przy dokonywaniu rezerwacji hotel wymaga zazwyczaj wprowadzenia numeru karty płatniczej, taką opłatę pobierze automatycznie.

W gorszej sytuacji będzie zaś klient, który odwoła rezerwację w dniu planowanego przyjazdu lub w ogóle nie powiadomi hotelu o rezygnacji – wtedy wysokość kary może być jeszcze wyższa. Warto wspomnieć, że pismo w sprawie anulowania rezerwacji w hotelu nie zawsze jest konieczne.

Wiele obiektów automatyzuje ten proces, dzięki czemu wystarczy, że klient naciśnie odpowiedni przycisk na stronie internetowej, a jego rezerwacja zostanie bezkosztowo anulowana.

Problem może pojawić się jednak w sytuacji, kiedy o konieczności odwołania rezerwacji klient dowiaduje się w ostatniej chwili. Warto wtedy skontaktować się z pracownikiem hotelu i przygotować prośbę o anulowanie rezerwacji w formie pisemnej, dodatkowo odpowiednio ją uzasadniając.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Anulowanie rezerwacji w hotelu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

anulowanie-rezerwacji-w-hotelu-wzor
Anulowanie rezerwacji w hotelu - wzór
17