Zmiana Zarządcy Wspólnoty mieszkaniowej – uchwała wzór

17 

Do zmiany zarządcy wspólnoty mieszkaniowej potrzebna jest uchwała. Uchwałę podejmuje się na zebraniu wspólnoty w drodze głosowania. Nadzwyczajne zebranie wspólnoty można zwołać za pomocą wniosku podpisanego przez właścicieli, którzy posiadają co najmniej 10% udziałów w nieruchomości.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór uchwały o zmianę zarządcy wspólnoty mieszkaniowej – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Kiedy potrzebna jest uchwała do zmiany zarządcy?

Druk przykładowej uchwały dot. zmiany zarządcy wspólnoty mieszkaniowej będzie niezbędny, jeśli zarządca jest jednocześnie zarządem wspólnoty. W takich okolicznościach zmiana zarządcy wymaga przeprowadzenia głosowania w ramach nadzwyczajnego zebrania wspólnoty i zaprotokołowania uchwały przez notariusza.

Zasada ta nie dotyczy zarządcy będącego zewnętrzną firmą – w tym przypadku wystarczające jest wypowiedzenie umowy. Warto wiedzieć, że uchwałę w sprawie zmiany zarządcy wspólnoty mieszkaniowej podejmuje się wtedy, kiedy większość właścicieli lokali głosuje “za”.

Większość liczy się jednak nie ilościowo, a na podstawie wielkości posiadanych udziałów. Co istotne, głosowanie nad uchwałą może odbyć się także w trybie indywidualnego zbierania głosów, pod pewnymi warunkami. 

Jak wygląda uchwała zmiany zarządcy wspólnoty mieszkaniowej?

Przykładowa uchwała zmiany zarządcy wspólnoty mieszkaniowej musi zawierać kilka niezbędnych elementów formalnych, jak data głosowania, dane wspólnoty, liczba osób głosujących “za” i “przeciw” oraz liczba właścicieli, którzy wstrzymali się od głosu.

Druk przykładowej uchwały zmiany zarządcy wspólnoty mieszkaniowej musi uwzględniać także datę obowiązywania wprowadzonej zmiany. Uchwałę w sprawie zmiany zarządcy wspólnoty najkorzystniej jest podjąć na zebraniu.

Jeśli jednak jest to niemożliwe, głosy można zebrać w trybie obiegowym pod warunkiem, że głosujący właściciele lub ich pełnomocnicy stawią się przed notariuszem, aby oddać swój głos. Notariusz musi sprawować bowiem nadzór nad podjęciem takiej uchwały.

Po zakończeniu głosowania przygotowuje on protokół notarialny, podsumowujący całość głosowania i jego wyniki. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zmiana Zarządcy Wspólnoty mieszkaniowej – uchwała wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zmiana-zarzadcy-wspolnoty-mieszkaniowej-uchwala-wzor
Zmiana Zarządcy Wspólnoty mieszkaniowej - uchwała wzór
17