Uchwała zarządu o wznowieniu działalności spółki – wzór

17 

Jak sporządzić uchwałę zarządu o wznowieniu działalności spółki? Wznowienie działalności gospodarczej po okresie zawieszenia przekracza zakres zwykłych czynności spółki kapitałowej, dlatego wymaga podjęcia stosownej uchwały przez jej zarząd.

Zawieszenie działalności spółki oznacza w praktyce przerwę w jej prowadzeniu. Może ono nastąpić z dowolnego powodu (pod warunkiem, że spółka nie zatrudnia pracowników) na okres nie krótszy niż 30 dni i nie dłuższy niż 24 miesiące.

Do zawieszenia dochodzi z dniem wskazanym we wniosku o zawieszenie działalności, składanym do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) przez Portal Rejestrów Sądowych.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór uchwały zarządu o wznowieniu działalności spółki, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Decyzja o zawieszeniu działalności spółki wiąże się z pewnymi korzyściami, z których najistotniejszą stanowi zwolnienie z płatności zaliczek na podatek dochodowy. Co do zasady wspólnicy spółki w zawieszeniu nie muszą też składać deklaracji ZUS ani VAT.

Po upływie minimalnych 30 dni zawieszenia spółka może wystąpić z wnioskiem do KRS o wznowienie działalności. Wcześniej jednak koniecznym jest powzięcie uchwały w tej sprawie.

W przypadku spółek kapitałowych podejmuje ją zarząd. Pismo takie należy załączyć do wniosku o zawieszenie działalności. W jego treści powinny się znaleźć następujące informacje:

  • data i miejsce sporządzenia;
  • dane adresata – właściwy sąd rejonowy;
  • dane wnioskodawcy: nazwa, siedziba, numer rejestrowy KRS oraz numer NIP spółki;
  • postanowienie o wznowieniu wykonywania działalności gospodarczej przez spółkę;
  • podpisy członków zarządu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Uchwała zarządu o wznowieniu działalności spółki – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

uchwala-zarzadu-o-wznowieniu-dzialalnosci-spolki-wzor
Uchwała zarządu o wznowieniu działalności spółki - wzór
17