Zgoda Wspólnoty Mieszkaniowej – wzór

17 

Zgoda wspólnoty mieszkaniowej wymagana jest w różnych okolicznościach, zwłaszcza w przypadku chęci zagospodarowania części wspólnej nieruchomości. Zasadniczo, zgody we wspólnocie wydawane są na podstawie głosowania oraz w formie uchwały.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór zgody Wspólnoty Mieszkaniowej – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Czego może dotyczyć zgoda wspólnoty mieszkaniowej?

O zgodę wspólnoty mieszkaniowej będzie ubiegać się między innymi osoba, która chce prowadzić w budynku działalność gospodarczą, a także właściciel, który w jakikolwiek sposób pragnie zagospodarować część nieruchomości wspólnej lub podjąć działania, które mogą mieć wpływ na stan części wspólnej.

Mowa tu między innymi o takich inicjatywach jak:

  • adaptacja strychu,
  • montaż klimatyzacji na dachu budynku,
  • remont uwzględniający burzenie ścian, wymianę grzejników, instalacji elektrycznej,
  • montaż paneli fotowoltaicznych na balkonie, itd.

Z wnioskiem o zgodę lokator powinien wystąpić do wspólnoty na piśmie. Dokładne warunki udzielania zgód i sytuacje, kiedy takie zgody są potrzebne określa regulamin wspólnoty. 

Jak wygląda zgoda wspólnoty mieszkaniowej?

Wzór zgody wspólnoty mieszkaniowej przyjmuje formę uchwały. Zasadniczo, właściciele lokali podejmują bowiem decyzje w drodze głosowania nad uchwałą. Głosowanie to może odbywać się w jednym z trzech trybów: na zebraniu ogółu, w drodze indywidualnego zbierania głosów i w trybie mieszanym.

Przykładowa zgoda wspólnoty mieszkaniowej zawiera informację o tym, ile osób głosowało “za”, ile “przeciw”, a ile wstrzymało się od głosu. Wskazuje również termin obowiązywania uchwały.

Przykładowy druk zgody wspólnoty mieszkaniowej będzie określał także warunki udzielenia takiej zgody, np. parametry jednostki zewnętrznej klimatyzacji i sposób jej właściwego montażu w przypadku wniosku o zgodę na instalację klimatyzacji na dachu. 

Warto wspomnieć, że zgodnie z przepisami:

“Dla czynności, na którą wspólnota mieszkaniowa wyraża zgodę, potrzebna jest zarówno odpowiednia uchwała, jak i pełnomocnictwo dla zarządu sporządzone w formie wymaganej dla tej czynności. Jeżeli czynność ta dla swojej skuteczności wymaga formy aktu notarialnego, to pełnomocnictwo powinno zostać udzielone w tej samej formie.”

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zgoda Wspólnoty Mieszkaniowej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zgoda-wspolnoty-mieszkaniowej-wzor
Zgoda Wspólnoty Mieszkaniowej - wzór
17