Zgoda sąsiada na okno – WZÓR pisma

17 

Zgodnie z przepisami budowlanymi, budynek może stać w odległości 3 metrów od granicy działki, jeśli jest do niej zwrócony ścianą bez otworów lub w odległości co najmniej 4 metrów, jeśli jest do niej skierowany ścianą z otworami drzwiowymi lub okiennymi.

Oznacza to, że aby wznieść nowy budynek lub wybić okno w ścianie budynku istniejącego inwestor może potrzebować zgody sąsiada na okno, jeżeli ściana ta ma znajdować się w odległości mniejszej niż 4 metry od granicy działek. 

Zachowanie odpowiednich odległości między budynkami ma związek między innymi z ochroną przeciwpożarową. Jeśli nie ma zgody sąsiada na okno, a inwestor i tak wybije otwór pod stolarkę okienną, naraża się na nieprzyjemne konsekwencje, choćby w postaci kontroli nadzoru budowlanego. Inspekcja może nakazać natomiast przywrócenie stanu poprzedniego, czyli zamurowanie okna, a także nałożyć na inwestora karę finansową. 

Jeśli więc konieczne jest wybicie otworu okiennego, warto zrealizować taką inwestycję zgodnie z przepisami. Wystarczy wykorzystać przygotowany przez nas – gotowy do wypełnienia wzór zgody sąsiada na okno, aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi konfliktami w przyszłości.

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zgoda sąsiada na okno – WZÓR pisma”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zgoda-sasiada-na-okno-wzor-pisma
Zgoda sąsiada na okno - WZÓR pisma
17