Zgoda sąsiada – wzór pisma

17 

Zgoda sąsiada będzie potrzebna właścicielowi nieruchomości w wielu sytuacjach, kiedy planowane przez niego prace w jakikolwiek sposób wpływać będą na nieruchomość sąsiednią. Dotyczy to między innymi wykonania przyłącza, budowy ogrodzenia czy garażu w granicy, a także ocieplania budynku czy remontu dachu. 

Uniwersalne pismo – wzór zgody sąsiada – można wykorzystać w każdych okolicznościach, aby uchronić się przed roszczeniami czy sporami w przyszłości. Pismo uwzględnia nie tylko oświadczenie o wyrażeniu zgody na planowane prace wraz z podpisem sąsiada, ale również bardzo ważną klauzulę o zapoznaniu się z planowanymi czynnościami i braku sprzeciwu. 

Zgodę sąsiada na planowane prace warto przygotować przed podjęciem jakichkolwiek działań. Niekiedy uzyskanie takiej zgody będzie wręcz niezbędne, aby inwestor mógł przystąpić do wykonywania określonych prac, na przykład do budowy przyłącza gazowego czy wodociągowego. Warto pamiętać, że zgoda sąsiada może być uzależniona od przywrócenia nieruchomości do stanu poprzedniego. Sąsiad ma też prawo żądać wynagrodzenia za wyrażenie zgody na różnego typu prace dotyczące jego nieruchomości. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zgoda sąsiada – wzór pisma”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zgoda-sasiada-wzor-pisma-przyklad-pdf-doc
Zgoda sąsiada - wzór pisma
17