Zarządzający transportem UMOWA wzór PDF DOC

17 

Umowa zawierana z zarządzającym transportem jest umową o świadczenie usług, nazywaną także umową użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych. Osoba posiadająca CKZ może zawrzeć umowę z firmą transportową, aby ta miała prawo legalnie prowadzić swój biznes związany z transportem.

Umowa z zarządzającym transportem nie może być jednak umową o pracę – z posiadającym CKZ można zawrzeć jedynie umowę cywilnoprawną, czyli umowę zlecenie. 

Wzór umowy z zarządzającym transportem może wykorzystać wyłącznie mikroprzedsiębiorca, czyli firma, która zatrudnia nie więcej niż 10 pracowników oraz której obroty netto nie przekraczają 2 mln euro (w przeliczeniu). Ograniczenia dotyczą również samych zarządzających transportem. Mają oni prawo zawrzeć tego typu umowy jedynie z 4 różnymi firmami, których łączna flota pojazdów nie przekracza 50 sztuk. 

Warto pamiętać również, że jeśli umowa zawarta z zarządzającym transportem będzie nosiła znamiona umowy o pracę, strony mogą zostać ukarane przez inspekcję pracy. Kontrakt nie powinien zatem ograniczać swobody zarządzającego poprzez zobowiązanie go do świadczenia pracy w określonym miejscu i czasie pod kierownictwem pracodawcy.

Gotowy wzór umowy z zarządzającym transportem pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zarządzający transportem UMOWA wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zarzadzajacy-transportem-umowa-wzor-pdf-doc
Zarządzający transportem UMOWA wzór PDF DOC
17