Umowa o zarządzanie transportem w przedsiębiorstwie wzór PDF DOC

17 

Firma transportowa i zarządca prowadzący własną działalność gospodarczą mogą zawrzeć razem umowę o zarządzanie transportem w przedsiębiorstwie. Jest to tak zwana umowa użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych, która pozwala firmie prowadzić działalność związaną z transportem pomimo braku CKZ.  

Co ważne, umowa o zarządzanie transportem w przedsiębiorstwie nie może być umową o pracę. Jest bowiem zawierana z osobą, która nie ma rzeczywistego związku z firmą. Aby dokument nie nosił znamion umowy o pracę, warto sporządzić go w oparciu o wzór umowy o zarządzanie transportem w przedsiębiorstwie, który jest wzorem umowy cywilnoprawnej.

Należy pamiętać też, że nie każdy może zawrzeć tego typu umowę z zarządzającym transportem. Uprawnienie to dotyczy mikroprzedsiębiorców, czyli firm, które zatrudniają mniej niż 10 pracowników i osiągają obrót netto rocznie nieprzekraczający 2 milionów euro.

Zarządzający transportem również jest ograniczony przepisami – może zawrzeć tylko 4 takie umowy z różnymi firmami pod warunkiem, że ich łączna flota pojazdów nie przekracza liczby 50 sztuk.

Gotowy wzór umowy o zarządzanie transportem w przedsiębiorstwie pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa o zarządzanie transportem w przedsiębiorstwie wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-o-zarzadzanie-transportem-w-przedsiebiorstwie-wzor-pdf-doc
Umowa o zarządzanie transportem w przedsiębiorstwie wzór PDF DOC
17