Umowa zlecenie Zarządzający Transportem wzór PDF DOC

17 

Umowa użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych, umowa o zarządzanie transportem czy po prostu umowa zlecenie z zarządzającym transportem – wszystkie te określenia dotyczą tej samej umowy zawieranej między mikroprzedsiębiorcą a osobą posiadającą certyfikat kompetencji zawodowych, który pozwala uzyskać licencję i prowadzić firmę związaną z transportem.

Co ważne, taka umowa nie może być umową o pracę ani nosić znamion umowy o pracę, dlatego najbezpieczniej jest sporządzić ją w oparciu o gotowy do wypełnienia wzór umowy zlecenie dla zarządzającego transportem. Kluczową różnicą między umową o pracę a umową zlecenie jest większa swoboda w przypadku umowy cywilnoprawnej, a także niepodleganie przepisom kodeksu pracy.

Przedmiotem umowy zlecenie z zarządzającym transportem jest świadczenie usług z zakresu zarządzania procesami transportowymi w firmie. Zarządzający transportem musi dbać między innymi o kontrolowanie dokumentacji czy stanu technicznego pojazdów.

Warto pamiętać, że osoba posiadająca CKZ nie może zawierać tego typu umów bez żadnych ograniczeń. Ma prawo podpisać umowę zlecenie z maksymalnie 4 firmami, których łączna flota pojazdów nie przekracza liczby 50 sztuk. 

Gotowy wzór umowy zlecenie dla zarządzającego transportem pobierzesz poniżej:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)

Jak napisać umowę dla zarządzającego transportem? Transportem w firmie może zarządzać osoba posiadająca certyfikat kompetencji zawodowych. Bardzo często umowę tego typu nazywa się nawet “umową użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych”.

Za sprawą zawarcia takiej umowy z osobą do tego uprawnioną, firma może prowadzić swoją działalność, mimo iż sama nie posiada licencji transportowej.

Warto pamiętać jednak, że nie każda firma ma prawo skorzystać z takiego rozwiązania. Jest ono przeznaczone dla mikroprzedsiębiorców, czyli dla tych, którzy zatrudniają mniej niż 10 pracowników i osiągają obroty netto do 2 mln euro.

Również zarządzający transportem nie może zawrzeć takiej umowy z dowolną ilością przedsiębiorstw. 

Co ważne, umowa dla zarządzającego transportem powinna być umową cywilnoprawną. Należy dopilnować, aby nie nosiła ona znamion umowy o pracę.

Najważniejsze postanowienia takiego kontraktu z zarządzającym dotyczą zobowiązania go do osobistego pełnienia obowiązków i zarządzania transportem w firmie w sposób ciągły.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa zlecenie Zarządzający Transportem wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-zlecenie-zarzadzajacy-transportem-wzor-pdf-doc
Umowa zlecenie Zarządzający Transportem wzór PDF DOC
17