Wzór prośby o przedłużenie umowy dzierżawy – wzór

17 

Jak napisać prośbę o przedłużenie umowy dzierżawy? Umowa dzierżawy może zostać zawarta na czas określony lub na czas nieokreślony, przy czym umowę terminową można zawrzeć na maksymalnie 30 lat. Strony mogą przedłużyć okres obowiązywania umowy dzierżawy za pomocą aneksu. 

Nieco inaczej wygląda jednak dzierżawa gruntu rolnego należącego do skarbu państwa. Przedłużenie takiej umowy dzierżawy w trybie bezprzetargowym jest możliwe na wniosek dzierżawcy, a dokładniej na podstawie oświadczenia o zamiarze dalszego dzierżawienia nieruchomości.

Zgodnie z przepisami ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa, przetargu nie stosuje się między innymi w przypadku, gdy dotychczasowy dzierżawca złożył Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa oświadczenie o zamiarze dalszego dzierżawienia nieruchomości na nowych warunkach. 

Pismo należy złożyć najpóźniej na 3 miesiące przed upływem terminu określonego w umowie dzierżawy. KOWR powinien odpowiedzieć na wniosek i przedstawić interesantowi warunki dalszej dzierżawy, ewentualnie odrzucić prośbę w ciągu miesiąca.

Jeśli chcesz przygotować prośbę o przedłużenie umowy dzierżawy, kliknij przycisk poniżej i pobierz gotowy do wypełnienia wzór dokumentu:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór prośby o przedłużenie umowy dzierżawy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-prosby-o-przedluzenie-umowy-dzierzawy-wzor
Wzór prośby o przedłużenie umowy dzierżawy - wzór
17