Wzór pisma do Wspólnoty Mieszkaniowej na sprzedaż alkoholu

17 

Prowadzenie działalności gospodarczej w mieszkaniu w bloku nie jest zakazane. Dotyczy to również prowadzenia sklepu z alkoholami. Przedsiębiorca, który chce otworzyć taki sklep, musi jednak dopełnić wcześniej wielu formalności.

Jedna z nich to uzyskanie zgody na sprzedaż alkoholu od administracji budynku, czyli od wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej. Wynika to bezpośrednio z przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Pismo do wspólnoty mieszkaniowej na sprzedaż alkoholu można wnieść osobiście w siedzibie wspólnoty lub przesłać pocztą. 

Jeśli lokali w bloku jest nie więcej niż dwa, zgoda na sprzedaż alkoholu może przyjmować formę oświadczenia woli wszystkich właścicieli. Brak zgody któregokolwiek z nich wyklucza możliwość prowadzenia takiej działalności.

W przypadku, kiedy lokali jest więcej niż dwa, zarządzanie nieruchomością odbywa się według zasad określonych w ustawie o własności lokali, dlatego decyzja zostanie podjęta w formie uchwały większości właścicieli. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór pisma do wspólnoty mieszkaniowej na sprzedaż alkoholu, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór pisma do Wspólnoty Mieszkaniowej na sprzedaż alkoholu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-pisma-do-wspolnoty-mieszkaniowej-na-sprzedaz-alkoholu
Wzór pisma do Wspólnoty Mieszkaniowej na sprzedaż alkoholu
17