Zgoda Wspólnoty Mieszkaniowej na sprzedaż alkoholu – wzór

17 

Mieszkańcy budynków wielorodzinnych mogą prowadzić w swoich mieszkaniach działalność gospodarczą, w tym także działalność związaną ze sprzedażą alkoholu.

Muszą jednak uzyskać wcześniej między innymi zgodę wspólnoty czy spółdzielni mieszkaniowej – zarówno na prowadzenie firmy, jak i na sprzedaż alkoholu. Wydanie takiej zgody przekracza zakres czynności zwykłego zarządu, zatem wymaga podjęcia przez wspólnotę stosownej uchwały.

Zgodnie z przepisami ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, tylko niektóre podmioty są uprawnione do wyrażenia zgody na sprzedaż napojów alkoholowych, kiedy punktem sprzedaży ma być sklep zlokalizowany w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Przepisy wskazują tutaj na osobę właściciela, użytkownika, zarządcy i administratora budynku. 

Decyzję w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż alkoholu wspólnota czy spółdzielnia podejmują po dokonaniu oceny, czy sprzedaż alkoholi w lokalu użytkowym będzie miała wpływ na korzystanie z pozostałych lokali. Warto pamiętać bowiem, że klienci takiego sklepu mogą zakłócać porządek i ciszę nocną innym mieszkańcom osiedla.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór zgody wspólnoty na sprzedaż alkoholu, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zgoda Wspólnoty Mieszkaniowej na sprzedaż alkoholu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zgoda-wspolnoty-na-sprzedaz-alkoholu-wzor
Zgoda Wspólnoty Mieszkaniowej na sprzedaż alkoholu - wzór
17