Zgoda na sprzedaż alkoholu w budynku wielorodzinnym wzór

(1 opinia klienta)

17 

Przedsiębiorca prowadzący lokal usługowy w nieruchomości, w której jest wspólnota mieszkaniowa, musi uzyskać zgodę na sprzedaż alkoholu w budynku wielorodzinnym. Najkorzystniej jest dla niego przygotować odpowiednie pismo na roczne zebranie wspólnoty, dzięki czemu wniosek będzie mógł zostać omówiony w trakcie zebrania. Prośbę należy kierować do administratora lub zarządcy nieruchomości. 

Czy brak zgody na sprzedaż alkoholu w budynku jednorodzinnym wyklucza możliwość prowadzenia takiej działalności? Zasadniczo, wspólnota mieszkaniowa nie może zabronić prowadzenia działalności gospodarczej w lokalu. Jednak każdy lokator ma obowiązek przestrzegać zasad porządku domowego i musi korzystać ze swojego lokalu w sposób nieutrudniający korzystania z pozostałych lokali innym mieszkańcom.

Zgoda na sprzedaż alkoholu w budynku wielorodzinnym może być wymagana na podstawie regulaminu wspólnoty. Jeśli przedsiębiorca nie chce ryzykować powództwem o sprzedaż lokalu w drodze egzekucji, powinien wykorzystać wzór zgody na sprzedaż alkoholu w budynku wielorodzinnym, który ułatwi mu uzyskanie potrzebnej zgody.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (1)

Właściciel mieszkania w bloku ma prawo prowadzić w nim swoją firmę, w tym również sprzedawać alkohol, jeśli dopełni w tym celu wszystkich wymaganych formalności. Jedną z takich formalności jest uzyskanie zgody administracji budynku na sprzedaż alkoholu.

Bez takiej zgody właściciel sklepu czy restaurator nie może liczyć na uzyskanie zezwolenia, ponieważ przepisy są w tym zakresie bardzo rygorystyczne. Nie pomoże mu nawet skierowanie sprawy na drogę sądową. 

Zgoda na sprzedaż alkoholu w budynku wielorodzinnym może przyjmować formę oświadczeń woli właścicieli lokali, jeśli jest ich nie więcej niż dwóch. Natomiast w przypadku większych budynków – i większej liczby lokali – zgoda na sprzedaż alkoholu musi przyjmować formę uchwały większości mieszkańców.

Zasady legalnej sprzedaży alkoholu w budynku wielorodzinnym określają przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Warto pamiętać też, że  zezwolenie na sprzedaż alkoholu w danym lokalu użytkowym wydaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

 

1 opinia dla Zgoda na sprzedaż alkoholu w budynku wielorodzinnym wzór

  1. Marcin Kuźniarek

    szybko i sprawnie

    • Grzegorz Szwaciński

      Dziękujemy!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zgoda-na-sprzedaz-alkoholu-w-budynku-wielorodzinnym-wzor
Zgoda na sprzedaż alkoholu w budynku wielorodzinnym wzór
17