Wzór oferty usługowej – przykład

17 

Oferta usługowa to rodzaj oferty handlowej, czyli dokument, który prezentuje usługi i jest skierowany do potencjalnych klientów. Takie narzędzie ma przyciągać uwagę i przekonywać konsumenta do złożenia zamówienia. Jak napisać skuteczną ofertę usługową?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór oferty usługowej – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis

Jak powinna wyglądać dobra oferta usługowa?

Dobry wzór oferty usługowej powinien pozwalać na przygotowanie pisma przekonującego, dostosowanego do oczekiwań i potrzeb klienta. Dokument musi uwzględniać:

  • szczegółowe informacje o usłudze,
  • zalety usługi,
  • cenę usługi,
  • opis warunków współpracy.

Oferta usługowa ma odzwierciedlać profesjonalizm firmy, a także jej dbałość o klienta. Aby ją stworzyć, trzeba rozumieć, jak działa konkurencja na rynku, jakie potrzeby ma klient oraz jak funkcjonuje rynek usług.

Dzięki takiej wiedzy można skuteczniej prezentować wartość i unikalność własnej oferty. Prezentując atuty swojej firmy, trzeba bowiem dążyć do przedstawienia odpowiedzi na pytanie, dlaczego klient ma wybrać właśnie tę ofertę usługową. 

O czym pisać w ofercie usługowej?

Przykładowa oferta usługowa wbrew pozorom nie zawiera jedynie opisu oferowanej usługi, lecz przede wszystkim opis rozpoznanych potrzeb klienta i korzyści, jakie osiągnie on poprzez nawiązanie współpracy z daną firmą. W ofercie usługowej najważniejszy jest właśnie klient, a nie reklamujące się przedsiębiorstwo.

Treść takiego pisma może odnosić się do:

  • celów, 
  • działań, 
  • problemów,
  • wyzwań klienta.

Należy też napisać w nim, w jaki sposób dana usługa pomoże te problemy rozwiązać lub osiągnąć określone cele. Oferta usługowa zawiera również opis usługi, przedstawienie jej wartości, a także tego, co ją wyróżnia. 

Podsumowując, dobra oferta usługowa nie tylko skutecznie prezentuje daną usługę lub usługi, ale jest też zaprojektowana z myślą o potrzebach i oczekiwaniach potencjalnego klienta.

Jej struktura musi być przemyślana i dopasowana do profili odbiorców. Oznacza to, że przed przygotowaniem oferty usługowej trzeba przeprowadzić badanie potrzeb klienta, na przykład w formie ankiety.

wzor-oferty-uslugowej-przyklad
Wzór oferty usługowej - przykład
17