Wypowiedzenie zmieniające – wzór

17 

Pracodawca, który chce zmienić warunki pracy lub płacy pracownika, może skorzystać z dwóch rozwiązań: porozumienia zmieniającego lub wypowiedzenia zmieniającego. Pierwsza opcja dostępna jest wtedy, kiedy pracownik zgadza się na zmiany – zwykle są to zmiany pozytywne, jak awans czy podwyżka.

Druga opcja dotyczy najczęściej zmian negatywnych, na które pracownik nie wyraża zgody. Wypowiedzenie zmieniające może dotyczyć więc degradacji, obniżenia wynagrodzenia czy przeniesienia do innego działu. 

Jeśli pracodawca wręcza pracownikowi wypowiedzenie zmieniające, to powinien dokładnie określić w jego treści wprowadzane zmiany. Ma też obowiązek poinformować pracownika o tym, kiedy wchodzą one w życie.

Wypowiedzenie zmieniające musi zawierać też pouczenie o możliwości odrzucenia proponowanych zmian na piśmie w terminie do połowy okresu wypowiedzenia. Jeśli wypowiedzenie nie zawiera takiego zapisu, pracownik może odrzucić je do końca okresu wypowiedzenia.

W przypadku, kiedy pracownik nie odrzuci wypowiedzenia lub zrobi to po terminie, wprowadzane zmiany wejdą w życie z dniem upływu okresu wypowiedzenia. Jeśli zaś pracownik odrzuci zmiany, wypowiedzenie zmieniające zmieni się w wypowiedzenie definitywne.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wypowiedzenia zmieniającego, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wypowiedzenie zmieniające – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wypowiedzenie-zmieniajace-wzor
Wypowiedzenie zmieniające - wzór
17