Wniosek o zwiększenie etatu na 7/8 – wzór

17 

Zwiększenie etatu wiąże się dla pracownika z większą liczbą godzin pracy, ale także z wyższym wynagrodzeniem i korzystniejszymi zasadami naliczania należnych dni urlopu.

Wniosek o zwiększenie etatu na ⅞ może złożyć między innymi osoba zatrudniona na pół czy ćwierć etatu. Pismo w tej sprawie należy kierować do pracodawcy, który podejmuje decyzję zgodnie z własną wolą. Aby zwiększyć szanse na jego pozytywne rozpatrzenie, należy zadbać o staranne uzasadnienie pisma. 

Uzasadnieniem wniosku o zwiększenie etatu na ⅞ może być między innymi fakt, że pracownik świadczy już pracę w zwiększonej liczbie godzin, ale jego umowa nie została jeszcze zmodyfikowana.

Pismo tego typu można skierować do pracodawcy również wtedy, kiedy wygaśnie przyczyna uprzedniego wnioskowania o obniżenie wymiaru czasu pracy. 

Jeżeli wniosek o zwiększenie etatu na ⅞ zostanie przez pracodawcę zaakceptowany, strony powinny zawrzeć aneks do umowy o pracę, czyli porozumienie zmieniające warunki pracy. Zmian w tym zakresie należy dokonywać bowiem w sposób formalny – na piśmie.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o zwiększenie etatu na 7/8, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Podanie o zwiększenie etatu na 7/8 koniecznie należy sporządzić w formie dokumentowej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o zwiększenie etatu na 7/8 – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-zwiekszenie-etatu-na-7-8-wzor
Wniosek o zwiększenie etatu na 7/8 - wzór
17