Wniosek o wykup gruntu od gminy – wzór

17 

Wniosek o wykup gruntu od gminy jest dokumentem, który składa się w sytuacji, gdy osoba fizyczna lub inny podmiot chce nabyć ziemię będącą własnością gminy.

Chociaż władze lokalne zwykle sprzedają swoje działki w drodze przetargu, istnieje również możliwość sprzedaży bezprzetargowej. W takim przypadku zainteresowany nabywca powinien zgłosić swoje zamiary zakupu gruntu, przygotowując formalne podanie o jego wykup.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór wniosku o wykup gruntu od gminy – który zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Formularz ten trzeba sporządzić z uwzględnieniem niezbędnych informacji, takich jak data i miejsce jego przygotowania, dane zgłaszającego i odbiorcy, od której ziemia ma zostać wykupiona.

W treści prośby o wykup gruntu od gminy wnioskodawca opisuje swoje zamiary związane z działką oraz przedstawić jej oznaczenie według ewidencji gruntów i budynków.

Na koniec, wniosek musi zawierać podpis osoby składającej dokument. Podanie można złożyć w odpowiednim urzędzie, zazwyczaj w wydziale zajmującym się gospodarką nieruchomościami.

Warto także sprawdzić, czy dana gmina nie wymaga dodatkowych załączników czy informacji w dokumencie, aby przyspieszyć proces rozpatrywania wniosku.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o wykup gruntu od gminy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-wykup-gruntu-od-gminy-wzor
Wniosek o wykup gruntu od gminy - wzór
17